Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy


romekgrala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktoś może mnie naprowadzić co może dolegać? Jadąc autostradą scenikiem 1.9 dci zapaliła mi się kontrolka od świec żarowych i samochód stracił moc.Mogłem go rozpędzić na max do 120 km/h. Zatrzymałem się na pobliskim parkingu i zgasiłem silnik.Po uruchomieniu silnika kontrolka od świec żarowych nie paliła się i samochód miał znowu moc.Przez 5 godzin jazdy już takiego problemu nie miałem. W takim przypadku zawiesił się zawór egr, czy coś się dzieje z czujnikiem doładowania turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojeździsz tydzień nic się nie stanie, znam osoby co jeżdżą już dłuższy czas. ALe chyba jak coś jest, to powinno być zamontowane i sprawne. Rączkę od nożna jakby ci pękła, to byś odjął i kroił bez niej tak cały czas miesiąc rok... :D Proste porównanie :D odłącz, pojeździj i sprawdź jak nie będzie lepiej, to wyczyść zapobiegawczo go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się do tematu bo i w mym scenicu dziś nastąpiło bardzo podobne zjawisko.

 

Po pierewsze chciałbym zapytać, gdzie właściwie znajduje się ten przepływomierz (dci), można prosić jakieś zdjęcie ze strzałką? Jestem zielony w tym temacie...

Czy wymiana filtra paliwa, może coś pomóc w tej kwestii?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez miskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie właściwie znajduje się ten przepływomierz (dci)

Stojąc z przodu auta, kładziesz rękę na osłonę filtra powietrza i wsuwasz ją w stronę kabiny, zaraz za osłoną poczujesz plastikowy wąż (około 8 cm średnicy) i właśnie na tym wężu zamontowany jest przepływomierz, jest podpięta do nie go wtyczka.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w lato, po właczeniu klimatyzacji samochód nie miał mocy, wyczyściłem przepływomierz i teraz jest odwrotnie po właczeniu klimy samochód ma większą moc niż z wyłączoną. Do wymiany przepływka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po właczeniu klimy samochód ma większą moc niż z wyłączoną

Raczej odwrotnie powinno być, choć w naszych autach ubytek mocy po włączonej klimie jest praktycznie nie zauważalny.

Myślę, że powinieneś sprawdzić jeszcze EGR i sam czujnik temp. powietrza dolotowego który znajduje się właśnie w przepływomierzu, jest na forum wątek o tym ustrojstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie było odwrotnie aż do czyszczenia przepływomierza, teraz jak włączę klimę ma lepszego kopa. Może nie ma takiego obciążenia dla sprężarki jak w upalne dni, nie wiem. Egr, hmm te dwa grzybki wydaje mi się jak go wyjmowałem i czyścilem, to nie są do końca domknięte, jest taka mała szczelina może pół mm, ale pod światło widać, chyba nie powinno tak być nie? Może go zaślepię i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!