Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

w trybie gaz spala PB


misiek12

Rekomendowane odpowiedzi

rebus???

 

miałem odłączony akumulator podobno za długo i LPG się rozprogramował no ale podłaczyli pod kompa i coś tam wgrali -stwierdzili że ok

 

a tu na trasie zdziwienie :-/

 

jadę niby na LPG (przełączony) a tu chyba w baku PB dziura bo bierze paliwko

 

co to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Wyjaśnijmy conieco.

Nie ma możliwości, aby komp LPG się rozprogramował poprzez wyjęcie aku. Co by było jakby rozprogramował ci się komp auta??

Teoretycznie nie ma też możliwości aby silnik pracował w tym samym czasie na LPG i PB. Poprostu dusiłby się, czyli paliwsko by go zalewało.

Nic ci nie wgrali w kompa LPG, bo nie ma jak i poza tym po co?

Mogli, ale coś przestawić. Nic poza tym. Dalej. Może być tak, że pokazuje, że jedziesz na LPG, a faktycznie jedziesz na PB. Znaczy to, że być może emulator nie pracuje prawidłowo.

Napisz jaką masz instalkę i dopiero coś sensownego wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Mam podobny problem. Gdy silnik jest zimny rano tak jak teraz zimą po odpaleniu nie mogę wyjechać na drogę- tak potwornie muli że furmanką bymnie można było wyprzedzić. <ok>

Wymieniłem wszystkie świece - były czarne i mokre - na nowych od razu to samo.

Prosze o podpowiedź co to może być. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, aby komp LPG się rozprogramował poprzez wyjęcie aku. Co by było jakby rozprogramował ci się komp auta??

 

Mi się rozprogramował jak padł mi aku i dopiero po 2h wymieniłem. Kumpel zaholował mnie (chociaż nie powinno się holować jak nawet światła nie działają awaryjne) do warsztatu gdzie zaprogramowali ponownie kompa.

CIEKAWOSTKA: nie działały nawet światła awaryjne, hamulec twardy itd ALE! działało składanie/rozkładanie dachu <ok>

 

Jak od razu na LPG jedziesz to gaz jest wtryskiwany w postaci ciekłej i może dlatego. Co za tym idzie zmniejsza się moc auta i dynamika. Jeśli gaz kiepskiej jakości to jeszcze woda się dostaje tam gdzie nie powinna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się rozprogramował jak padł mi aku

To musiał być bardzo dziwny zbieg okoliczności, generalnie z tego powodu, że w kompie od LPG pamięć jest nieulotna, tzn. nie kasuję się po odłączeniu od "U"

 

OT:

chociaż nie powinno się holować jak nawet światła nie działają awaryjne

jak się holuję to się nie włącza świateł awaryjnych :!: Wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Rano odpalam jest na Pb do dwóch minut tak chodzi nim wyjade na droge. Ale już z wyjeczaniem jest problem bo nie może się zebrac. w końcu ruszy ale bardzo go dławi i szarpie. Po kilkuset metrach przełącza się na LPG ale to nic nie zmienia. dalej jakby go coś dławiło. Potrafi mi kilka razy zgasnąć na drodze -dopóki sie nie zagrzeje.

Wczoraj odpaliłem go w garażu na jałowym - normalnie na PB i w momencie przełączania na LPG gasł.

Dodam że instalacja jest "nowa" półroczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ruszy ale bardzo go dławi i szarpie.

magu77 mam to samo, u mnie zawsze pomaga dolanie nowego paliwa, bo zazwyczaj tak się dzieje, jak wskaźnik poziomu paliwa spadnie poniżej drugiej kreski.

Po kilkuset metrach przełącza się na LPG ale to nic nie zmienia. dalej jakby go coś dławiło

kiedy ostatnio wymieniałeś filtr fazy lotnej ? Ile km na nim zrobiłeś ?

 

[ Dodano: 2008-12-04, 11:15 ]

Potrafi mi kilka razy zgasnąć na drodze -dopóki sie nie zagrzeje

jaką masz ustawioną temperaturę przełączania ? Stąd mogą być te mokre świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, chodziło mi o kompa z auta, a nie od LPG.

jak się holuję to się nie włącza świateł awaryjnych

 

Napisałem NAWET. :> Nic nie działało, żadne światła, wspomaganie itd, tylko składanie/rozkładanie dachu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magu77, no skoro takie sensacje dzieja sie juz na PB, to nie ma co szukać problemów w LPG. Prawie. Jesli instalka jest żle ustawiona, to mogły rozjechać sie mapy benzynowe w ECU. Na początek, zresetuj ECU i zobacz czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!