Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

w trybie gaz spala PB


misiek12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Może mi ktoś wytłumaczyć jak wędruje benzyna podczas jazdy na gazie w silniku 1.6 8V K7M 90KM? Rozumiem że pompa paliwa cały czas podaje paliwo do silnika a ono z niego wraca do baku powrotem. Tylko skąd to paliwo wraca? Z wtrysków, pompy, przepustnicy?

 

Pytam bo mi od ok tygodnia (może dłużej) też paliwo znika. Generalnie zniknęło już 1/4 zbiornika. Dzwoniłem do gazownika od mojej instalki aby umówić się na sprawdzenie emulatora od gazu. Kazał i wcześniej sprawdzić czy po zdjęciu napięcia z cewki na parowniku auto gaśnie. No i gaśnie. Czyli teoretycznie instalacja pracuje prawidłowo. Silnik nie zamulony, dobrze się wkręca na obroty, mocy nie brakuje czyli nie spala gazu i PB jednocześnie.

 

Wskaźnik paliwa do tej pory przez 6 miesięcy wskazywał Full (zgodnie ze stanem) po przejechaniu ok. 300km brak 1/4 baku PB. Wycieków nie ma (tzn. nie widać). Już mnie szlag trafia. Co jeszcze może być?

 

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Jak przekręcę zapłon słychać dość głośny syknięcie spod maski. Kiedyś troszkę ciszej to się odbywało. No i spalanie gazu mi wzrosło ostatnio i to dość sporo (kiedyś 320-330km na zbiorniku a tera max 300km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudu, jeśli na listwie wtryskowej masz regulator ciśnienia, to paliwo z listwy powraca weżykiem do baku. W tym przypadku paliwo cały czas przepływa przez listwę. W moim 1.4 8V regulatora na listwie nie było. Prawdopodobnie znajdował się on przy pompie paliwowej. W tym przypadku paliwo po dojściu do listwy stało sobie bezpowrotnie. Oczywiście wszystko podczas zasilania LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!