Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

w trybie gaz spala PB


misiek12

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy ostatnio wymieniałeś filtr fazy lotnej ? Ile km na nim zrobiłeś ?

Szczerze mówiąc to ja jeszcze nie zmieniałem a mam ten samochodzik od 6mcy.Postaram sie zorientowac

zazwyczaj tak się dzieje, jak wskaźnik poziomu paliwa spadnie poniżej drugiej kreski.

co do poziomu PB to w baku mam 1/4 choc przy gazie wskazówka samoczynnie schodzi do rezerwy, lecz po kilku dniach wraca na swoje miejsce tj. ok 1/4, albo po zatankowaniu choćby literka PB

 

[ Dodano: 2008-12-05, 03:29 ]

mogły rozjechać sie mapy benzynowe w ECU. Na początek, zresetuj ECU

w megane I wiem jak go zresetować, ale nie wiem jak w megane II

 

[ Dodano: 2008-12-05, 03:31 ]

jaką masz ustawioną temperaturę przełączania ?

tego też nie wiem - dowiem się jak podjadę do gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego też nie wiem - dowiem się jak podjadę do gazownika

to jak już będziesz u gazownika, to zrób printscreen'a map gazowych, zastanawiam, czy punkty od PB pokrywają się z punktami od LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób printscreen'a map gazowych

ok. poproszę go o niego. a mam jeszcze pytanie - czy gazownik też może sprawdzić mapy PB i zrobić printscrean?

 

[ Dodano: 2008-12-09, 07:22 ]

Na początek, zresetuj ECU i zobacz czy coś się zmieni.

zrobiłem reset

niestety opisany problem nie znikł a po resecie wyszedł kolejny - szystkie szyby otwierały mi sie płynnie do samego dołu a teraz nie dość ze muszę trzymać przycisk do podjeżdżaja tylko klka cm, a przy zamknięciu z karty nie domykają się <ok> :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2008-12-13, 07:42 ]

zawsze pomaga dolanie nowego paliwa, bo zazwyczaj tak się dzieje, jak wskaźnik poziomu paliwa spadnie poniżej drugiej kreski.

niestety dolanie 10l PB nie pomogło, mam 1/2 baku i dalej ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Moja megi(1,6 66kW) najprawdopodobniej spala pb w czasie jazdy na lpg. Po przejechaniu około 700 - 1000 km na lpg spala około 10 - 15l pb. Odpalam zawsze na benzynie i przejadę 500-1000mm później przełączam na lpg, jak ciepły przełączam na gaz jeszcze przed ruszeniem. Nie jestem pewien czy wtryskiwacze nie puszczają mi benzyny w czasie jazdy na lpg. Nie zauważyłem wycieku pb na zewnątrz samochodu. Jak sprawdzić wtryski i co może być jeszcze przyczyną zużywania pb w czasie jazdy na lpg.

[temat kolegi przeniosłem do już istniejącego, wg panujących na forum zasad najpierw szukamy potem zakładamy nowy temat, :mrgreen: kolejna kartka zakończy się trwałym ostrzeżeniem] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był bardzo podobny wątek na forum,szukałes odpowiedzi w "szukaj" ?

z tego co pamiętam-było nie możliwością aby auto spalało zarówno gaz i pb a taki wniosek można wysnuć,skoro wycieku beny nigdzie nie ma...

jaką instalację posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitt82 myślę,że coś jest z elektrozaworem.Miałem coś takiego ,ale dawno w Lanosie.Wystrzegaj się instalacji i podzespołów Landirenzo i Bedini.Osobiście polecam BRC,które służyło mi i mojemu teściowi w różnych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snakeEyes - udało mi sie znaleść coś na temat wtryskiwaczy - dzięki.

Nie wiem o jakim przekaźniku elektrozaworu mówicie, silnik jest na wtrysku i jedyne co jest wyłączane po przejściu na gaz to wtryskiwacze. Jedyny elektrozawór jest na fazie ciekłej gazu. Pompa paliwowa nie jest wyłączana po przejściu na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to jest normalne, jak zresetujesz kompa to wroci ci poziom prawidlowy, wskaznik nie jest bezposrednio sprzezony z czujnikiem w baku. Zreszta zatankuj pod korek, pojezdzij troche i znowu zatankuj, sam zobaczysz. Gdyby ci spalal jednoczesniej gaz i beznyne to pewnie sonda lambda by nie wytrzymala i mialbys blad jakis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!