Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Potrzebna pmoc- oświetlenie wnętrza i liczni


topol

Rekomendowane odpowiedzi

:-(

Witam mam bardzo duży problem po wymianie żarówek za pokrętłami w mojej megane 1,9 2000roku złożyłem wszystko i co zauważyłem nie pali się przy pokrętłach podświetlenie, po włączeniu świateł również zegary i wyświetlacz zegarka wszystko przygasa, jak by regulacja ciemności sterował, którą kręcę i nic się nie dzieje. Sprawdziłem bezpieczniki i SA ok. nie wiem czemu po włączeniu świateł wszystko bardzo przygasa, ze ledwo widać i się nie pali żadna żarówka przy pokrętłach. Proszę o pomoc ważne bardzo. Z góry dziękuje, gdzie szukać przyczyny??? Wszytko złożyłem i nie ingerowałem w żadne kostki itp. wymieniłem tylko 2 żarówki co są za pokrętłami.

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Moze nie pomoge ale ja radze wykrecic zarowki zza pokretel i sprawdzic czy reszta oswietlenia wroci do normy, jesli tak to szukaj przyczyn w okolocach owych zarowek (zle wsadzone, zle zarowki itp, itd), ewentualnie odepnij wszystkie kable z owego "panelu" pokretel i sprawdz czy pomoglo i napisz co i jak ?

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrecalem zarowki, i nic tro samo, tylko zauważyłem że jak odłącze kostke od owego panelu i zapale światła to kontrolki przygasna ale nie aż tak mocno jak jest teraz, a jak kostke podłącze to mocniej gasna,ale patrzylem tam nic nie moglo sie raczedj uszkodzić, czy jest jakis przekaznik czy cos takiego ?? POMOCY

 

[ Dodano: 2007-12-30, 11:46 ]

czy potrafi mi ktoś pomuc, gdzie szukac przyczyny??czy żarówki mo może (mocniejsze słabsze) czy jakiś przekaźnik, zawarcie( ale to raczej nie) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz postojówki powinno wszystko się zaświecić, jak włączysz światła powinno trochę przygasnąć ale nie mocno. Mówisz że tak jest jak odłączysz kostkę. Jak ją podłączysz to przygasa mocniej. Więc ewidentnie zwarcie. Jedź do elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat stary, ale czytając forum widziałem, że już parę osób miało taki problem i nikt nie podał konkretnego rozwiązania. Mnie przy wymianie żarówek w panelu od ogrzewania spotkało to samo. Jak wkręcałem oprawkę to zwarłem szczypcami i pojawił się problem identyczny jak u kolegi. Rozwiązanie tego problemu tkwi w ściemniaczu, w którym upala się ścieżka. Czas naprawy to jakieś 20 minut. Wyjmujemy ściemniacz, lokalizujemy przerwaną ścieżkę (zazwyczaj upala się ta na samej górze) ścieżkę łączymy cienkim drucikiem za pomocą lutownicy, całość składamy i działa jak marzenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

U mnie to samo wymieniłem żarówki w tym panelu z pokrętłami (bo mi świeciły dwie)i teraz w ogóle nie działa podświetlenie, po włączeniu świateł też przygasają mi lekko światła podświetlenia deski rozdzielczej i zegarka.

Problem w tym że u mnie nie ma ściemniacza, mam tylko regulację wysokości świateł a ściemniacza zegarów brak i co teraz?? gdzie szukać przyczyny/upalonej ścieżki?

Dopisuje się do tego tematu bo nie chcę robić nowego moje Auto jak w opisie Scenic I PH I 1.6 8v

Edytowane przez forgotten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!