Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie jedzie coś chrobotneło.


kozak677

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jadać dziś samochodem, w czasie jazdy cos hrobotneło było to na 3 albo 4 biegu nagle samochod przestal przyspieszać, zrobił na koncu kangórka i zgasł :/

Przy probie, odpalenia odpalil normalnie tylko coś hrobocze, z lewej strony silnika, po wrzuceniu biegu " duzo cięzej niż było" i probie ruszenia, samochod zachowoje sie jakby go cos trzymało, bo ma cheć jechać, ale jednak go cos trzyma... przy mocniejszej probie tak jakby sie sprzegło slizgało, i unosi sie dymek własnie ze "sprzęgła"

Teraz tak co to może być? Skrzynia? Połosia ? Sprzęgło ?

Spotkał sie kiedyś ktoś z podobnym problemem ?

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia

Kolego, zwracaj większą uwagę na to co piszesz i jak piszesz. Szanuj czytających Twoją wypowiedź. Przed wysłaniem proponuję przeczytać to co się napisało i poprawić błędy. W obecnej formie to jest masło maślane. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam za swoją wczorajszą pisownie... ale to przez nerwy połączone wyborami procentowymi....

wiec, tak z tego co się dowiedziałem, podobno skrzynia "stanęła" z braku oleju.

mechanik dolał 2litry oleju do stanu, sprawdził, ale na ratunek jest już za późno.... wiec raczej trzeba szukać nowej skrzyni...

jeszcze mam pytanie, czy skrzynia z 1.6 16v podejdzie do tej mojej 1.6 8v ?

 

Kolego, nie przepraszaj za błędy, tylko pisz poprawnie albo sprawdzaj co napisałeś zanim wyślesz. Pierwszy post należałoby chyba poprawić, nie sądzisz? damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden dodatkowy szczegół, nie działa prędkościomierz...

i teraz w razie czego jakby to sie okazało ze na pewno skrzynia, czy warto kupować ze szrotu czy regeneracja ? :blink:

 

Tylko to tak troche dziwne ze jakby była, zajechana skrzynia to by nawet nie ruszył prawda ? a jednak by chciał, a cos go by trzymało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są zarżnięte łożyska w skrzyni i/lub dyferencjał, to skrzynia daje dużo większe opory, co powoduje że ślizga się sprzęgło i właśnie jest taki efekt, jakby coś trzymało auto.

czy warto kupować ze szrotu czy regeneracja ?

Na pewno nie warto jest regenerować. Za cenę regeneracji można kupić kilka skrzyń ze szrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę regeneracji można kupić kilka skrzyń ze szrotu.

To zależy od skrzyni, mnie wyszło, że za regenerowaną kupiłbym dwie :-)

A skrzynek do 1,6/8V jest cała masa, ale z zakupem do 1,6/16V z impulsatorem prędkości to już duży problem :blink:

Całe szczęście, że udało się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!