Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwanie pasków


Skorpioniks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Renault Megane 98r wersja 1.6 benz 8V. Problem jest dość poważny, dzis podczas jazdy w sumie podczas ruszania zerwały się albo zerwał pasek który napędza, alternator, pompę wspomagania, spręzarke klimy , gdzieś się jeszcze zaklinował mechanik dopiero przeglądać będzie co i jak. Ale moje pytanie brzmi czy rozrząd dostał po tyłku ??, jeżeli tak to co w takim razie robić a jak nie to czy będzie można normalnie jeździć. Nie ejstem orłem z mechaniki a pytam bo się dość tym przestraszyłem. NA pytanie czy odpala nie wiem nie odpalałem bo się bałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oby nic się nie stało bo rany boskie. A jeszcze jedno pytanie jak by ten zerwany pasek wkręciło w rozrząd to co wtedy. Objawy są takie jak przy zerwanym czy jest jakoś lepiej? Bo już się tego oczytałem na necie i poważnie w strachu jestem.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by tak było jak piszesz aston to wymieniam to nawet teraz. Ja się boję by czegoś więcej nie było, poczytałem na necie to straszne historie są. Od tłoków po wały, pierścienie itp. Dopiero co wydałem kase na sprzęgło, zbieżność, wymianę drążków a teraz to. Dodam że pasek nie był stary miał może 30 tyś przejechane. Nawet nie wiem czy nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czemu. Mech też się zastanawiał bo nic nie przytarło ani nie zablokowało. Nie zablokowało chodziło mi że kreci się i wspomaganie, klima alternator nie ma jakiegoś oporu jak się nimi pokreca. No kurcze tak się zdenerwowałem bo to znowu kase trzeba wydawać, a już tyle wydałem na nią , aż strach co teraz. Pasek nie miał jakichkolwiek oznak zużycia "na oko" bo pod maske patrze raz na 2 dni. Nawet dziś jak z pracy rano wróciłem to patrzyłem i nic zero. Napięty jak zawsze, i żadnych pęknięć, otarć itp. Nic jutro zobaczymy co będzie to na pewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno rozrząd ma obudowe co nie, to mogło jakoś zatrzymać ten pasek osprzetu ?

 

Dodano: 09 paź 2013 - 12:43

A jednak , mechanik rozkręcił i pasek rozrządu strzelił. będzie patrzył co się przez to zrobiło. Mam nadzieje a nadzieja matką .... że ucierpiało niewiele.

 

Jak już biadole to jeszcze troszkę popiszę. Wiem co się wiąże jak zerwie rozrząd. Tylko teraz pytanie. Jak pękł pasek silnik nie zgasł znaczy z tego co pamietam teraz, jechałem może 10 do 20 na godzine bo światła były to nie rozpędzony byłem. Czy wyrządzić to mogło poważne skutki ??. Znaczy zwory to pewnie poszło mam 8V to albo wszystkie albo nie , nie znam się. Tłoki mogło przebić przy takiej prędkości ??i co z walkiem albo panewkami.

 

Bo gdzieś czytałem , że obrywają tylko "Zazwyczaj" Tłoki, zawory i tam związane z nimi szklanki, i nie wiem czy głowica też.

 

Jak by ktoś mógł ospisać nawet nie szczegółowo czego mam się spodziewać i jakie koszty. Bo na tyś jestem przygotowany

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś kozak :) (bez urazy) na urwanym pasku rozrządu jechać :)

A co do kosztów, to wątpię ze zmieścisz się w 1000 zł, bo nie zapomnij o planowaniu głowicy, nowych śrubach głowicy, uszczelkach, komplecie rozrządu z pompą wody, prócz wymiany zaworów i gniazd wraz ze dotarciem ich do siebie oraz sprawdzenie szczelności i płaskości i prostoliniowości głowicy (ale to powinien zrobić zakład który się tym zajmuje na co dzień a nie "Mietek w garażu"). Kwota bardzie będzie oscylowała w granicy 1500-2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!