Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jedzie na pełnym baku na połowie gaśnie !


norb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie na połowie baku zaczyna się dusić i gasnąć,potem gaśnie całkiem,dolewam benzyny jedzie dalej,jazda pod góre brak przyśpeszenia.Podejrzewam żecoś się zapchało w (w filtrze pompie)(dolewałem paliwa karnnisterk mógł mieć jakieś zanieczyszczenia). filtra paliwa nie niema.Czy można wyczyścić pompe paliwa żeby to poprawić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić cały układ paliwowy w tym bak oraz pompę paliwa.

P_r_z_e_m_o

W taki momencie powinien być słyszalne syczenie przy odkręcaniu korka wlewu.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zresztą, zalać do pełna pojeździć tak do 1/4, 1/3 baku i wtedy odkręcić korek, jak psyknie, fuknie itp. jest odpowiedź.

Sprawdził bym odpowietrzanie baku, szczególnie zawór filtra pochłaniacza par paliwa, możliwe, że się nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest scenic II więc tam korkiem jest ta klapka jak ją nacisnę po przejechaniu iluś tam km to syknie fuknie (dobrze to słychać).Wkładałem tam drut żeby dochodziło powietrze do zbiornika,nie odczułem różnicy (może ta guma z klapki to uszczelniała).Gdzie jest odpowietrzanie baku i gdzie szukać zaworu filtra pochłaniacza par paliwa .Mam jakiegoś dialo... gdzie brakuje akurat tych not.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mu już przeszło.Zaczoł się znowu dławić dusić przy połowie zbiornika(jazda autostradą).Próba przy otwartej klapce (wlew paliwa otwarty,włożona rurka) przy 150 km/h duszenie i gaśnie. I tu mam pytania: który konkretnie zawór odpowiada za odpowietrzenie baku ? Jak garażowym sposobem sprawdzić i wyczyścić zawór filtra pochłaniacza par paliwa ? czy można wyczyścić filtr paliwa znajdujący się w pompie (wiem renault zaleca wymianę koszt ponad 1000pln!!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Coś mi się wydaje, że problem raczej będzie z zasilaniem paliwa; pompa paliwa, zawór przelewowy, zawór ciśnienia rampy wtryskowej ale to sprawdzisz tylko CLIP-em

2) Zawór znajduje się na pochłaniaczu, trzeba go zdemontować podłączyć napięcie i dmuchać, powinno być "przejście"

3) Zawsze możesz wyjąć pompę, nie jest to jakoś bardzo skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy te występują tylko przy szybkiej jeździe,w mieście mam spokój.Wiem że wyjęcie pompy nie jest skomplikowane i tu ostatnie pytanie: Czy w scenicu II trzeba wywalić siedzenia i mocowania(tak jak serwisówce jest pokazane),żeby się do niej dostać,może jest krótsza droga ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!