Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wskazówka licznika nie świeci


Lechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Megankę 1,6 8V z 1996r. Mój problem tkwi w tym,że wskazówka od licznika prędkości mi nie swieci.Jeżeli miał ktoś podobny problem lub wie jak to naprawić to bardzo proszę o pomoc. Nie wiiem cz spaliła się żaróweczka czy cos innego nawaliło i jak się dostać do tej wskazówki. Sory jeżeli był ten temat omawiany na forum ale ja się nie dopatrzyłem podczas przeglądania tego działu. Za udzieloną podpowiedź serdeczne dzięki. Pozdrawiam Lechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno spaliła się żarówka. Aby się tam dostać musisz najpierw zdjąc całą półkę, jak dobrze pamiętam najpierw wyjmuje się osłonki od głośników, tam są śrubki, które trzeba wykręcić a następnie wyciąga się całą półkę. Jest ona dodatkowo mocowana na zatrzaski więc trzeba trochę siły i odwagi żeby wyciąągnąć. Dalej to już proste. Parę śrubek i wyciągasz licznik, po czym wymieniasz żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w pod szybą masz dwie osłony głośników, pod osłonami masz dwa wkręty typu torx. Wykręcasz i deska już jest luźna trza ją tylko odpowiednio wyciągnąć (wypiąć z zatrzasków). Kierownica max. do dołu. Jak zdejmiesz deskę to licznik masz przykręcony na 3 śrubki też torx. Wykręcasz i już masz dostęp do tyłu gdzie są żaróweczki. Dla ułatwienia możesz odłączyć przewody. Wymieniasz odpowiednią - sprawdź przy okazji pozostałe :!: Skręcanie w kolejności odwrotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja z podobnym pytaniem. Czy jak zamiast zwyklej zarowki od wskazowki wsadze czerwona diode tam to czy sama wskazowka zacznie swiecic na czerwono??? czy niebardzo to cos zmieni??

Czy moze dodatkowo pomalowac specjalnym markerem wskazowki na czerwono??

czy moze pomalowac i nie zmieniac zarowki??

Co przyniesie najleprzy efekt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawisz diodę czerwoną, to barwa czerwona się przebije przez ten bursztynek (filtr pomarańczowy). Nie będzie to idealnie czerwone ale dość zbliżone. Myślę, że to powinno wystarczyć. Tak zrobiłem na próbę (nie chce mi się teraz tego zmieniać)

z termometrem i mam na czerwono temp. zewn. pokazywaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie. mam tylko jedno pytanie jeszcze czy zarowki co podswietlaja wskazowki sa tak samo z tylu licznika dostepne czy gdzies bardziej w srodku ??

Spojrzcie na ta aukcje tu sa czewone podswietlenia wskazowek http://moto.allegro.pl/item304965968_liczn..._96_tuning.html ale dlaczego od paliwa nie swieci na czerwono?? czyzby trudniej bylo tam tez podsiwtlic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaroweczki sa w liczniku od tylu dostepne bez problemu, siedza w takich plastikowych gniazdach dokrecanych do licznika od tylu, wlasciwie nie dokreca sie ale je wsadza i przekreca o 180' okolo zeby byl styk zarowki z masa na liczniku :?:

 

Z tym licznikiem z allegro to qpa IMO, bo podswietlenie jest naprawde nierownomierne, nie mowie juz o tym, ze meganka i jej bursztyn to klasa sama w sobie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No sprawdziłem oprawki jak R5 ale pójdę z nimi do sklepu bo jest dosyć dużo rodzajów do R5. :) Ale mam jeden problem :) bo nie mogę wyjąć żarówki z oprawki :) Czy wyjmuje je się tak jak żarówki standardowy czyli ciągniemy do góry? Czy jeszcze obkręcamy żarówkę w oprawce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo nie mogę wyjąć żarówki z oprawki :) Czy wyjmuje je się tak jak żarówki standardowy czyli ciągniemy do góry? Czy jeszcze obkręcamy żarówkę w oprawce?

 

To jest nierozbieralne, kupuje się razem z oprawką 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!