Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala na benzynie


elektriko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Megane Classic 2.0 z 98r 8V, LPG od BRC.

 

Nie odpala na benzynie i gaśnie, gdy po uruchomieniu na gazie przełączam na paliwo. Wcześniej na zimno silnik bardzo nierówno pracował na benzynie. (wydawało mi się, że to przez rozregulowane zawory...)

Na LPG chodzi jak ta lala...

 

Co padło? Standardowo zaczynać od wymiany filtra paliwa? Potem sprawdzać pompę a na końcu wtryski? Może od razu jechać do mechanika z pompą? ;-)

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pompka paliwa: podnieś tylne siedzisko i przekręć kluczyk-nie kręć. Jeżeli pompka jest sprawna powinieneś ją usłyszeć. Jeśli jest cicho-wiesz już co trzeba wymienić. Po zapaleniu-nawet na gazie , pompka powinna non stop chodzić, chyba że gazowik założył Ci odcięcie pompki-jeśli tak to tu może też być przyczyna. Może przekaźnik poszedł. Jednakże mówisz, że zapala Ci po czym dopiero gaśnie więc może to być filtr.

2. Jeżeli pomka jest ok-szukamy dalej po drodze-filtr paliwa. Przypomnij sobie kiedy ostatnio go wymieniałeś i go wymień. Może być też tak że pompka jest na wykończeniu i nie podaje odpowiedniej dawki benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u mechanika. Pompa faktycznie nie pracuje. Jest jednak kilka "ale" i być może to jednak nie pompa.

 

1. Mechanik zaczął zdejmować przewód paliwowy i dostał fontanną paliwa po twarzy :mrgreen: Ciśnienie zatem jakieś jest...

 

2. Okazuje się, że na pompę nie dochodzi napięcie, więc teoria o odcinaniu pompy paliwa przez instalację może okazać się bliższa prawdy. Nie dochodzi przy włączeniu zapłonu, nie dochodzi, gdy przełączam na paliwo, gdy silnik pracuje na gazie. Bezpieczniki sprawne. Sytuacji nie zmienia "ominięcie" przekaźnika.

 

Czy istnieje możliwość, że instalacja "zawiesiła się" i na stałe odcięła zasilanie na pompie? Czy jest jakiś sposób "restartu"? :-D Wybaczcie głupie pytanie :mrgreen:

 

 

 

We środę planuję dotrzeć do gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź więc gazownika, który zakładał Ci gaz i spytaj się o to odcinanie pomki paliwa, czy w ogóle masz takie coś zamontowane, bo standardowo nie powinno się tego zakładać choć są różne szkoły na ten temat. Każda elektronika może nawalić w najmniej odpowiednim momencie. Cóż, gdzieś musisz mieć przerwę na przewodac i tyle. A nie próbowałeś podłączyć pompki na krótko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

A co ma wspólnego odłączanie pompy z wodą i różnymi świństwami w baku? No ale pewnie nie do końca rozumiem, jak to działa.

Swoją drogą, uważam, że wyłączanie pompy to dość rozsądny pomysł. Może się mylę, ale chyba jest szansa, na przedłużenie jej "życia"?

Radzę zapoznać się z regulaminem forum, bo nie zrobiłeś tego przy rejestracji a już go złamałeś - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy. Zarządzam definitywny koniec "bicia piany" na temat odłączania lub nieodłączania pompy paliwa. Jest jeden konkretny wątek w tym dziale dotyczący tego zagadnienia i tak niech pozostanie, bo i tak nikt nikogo nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, dzięki :mrgreen:

 

Mam nadzieję dziś wiedzieć co się tak na prawdę stało. Oczywiście podzielę się informacją :mrgreen:

 

Okej, wiadomo.

 

Spalona wiązka i pompa paliwowa (jednak...). Mechanik stwierdził, że bardzo dużo syfu było na pompie, więc być może to ona spowodowała cały bałagan.

 

Nie mam w instalacji wyłącznika pompy i zwykle miałem pół baku paliwa... Poprzedni właściciel nie używał gazu, więc być może to pierwszy właściciel jeździł na pustym baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!