Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca sinika 1.4 16V 2002r


alek.m1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Awaria jaka dopadła moją meganke (1.4 16V 2002r) objawia się nierówną pracą silnika, zupełnie tak jakby któryś cylinder nie pracował. Aby dowiedzieć się który cylinder "padł" zdejmowałem z kolejno (i pojedynczo) przewody z każdej cewki. za każdym razem silnik jeszcze bardziej przygasał. Wskazywało by to, że nie tędy droga. W czasie prób z cewkami zauważyłem, że dodając gazu da się słyszeć dźwięk ssania powietrza, słyszę go w okolicy wtrysków benzyny. Być może jest to bez związku z awarią....

Jeżeli ma ktoś pomysł na mój problem ewentualnie jak sprawdzić cewki zapłonowe to proszę o rade.

Pozdrawiam Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj je i jak zobaczysz ze iskra przy odpalaniu nie poszła w cewkę tylko po cewce to objawia się to małym peknięciem na obudowie.....w sumie banalna sprawa i charakterysztyczna dla tych silników.

a tak przy okazji jakiej marki są one

obstawiam sagem=syf. zamontuj sobie beru. Koszt cewki to od ok 100zł do 200zł, wymiana ok 20-50zł poza ASO, możesz próbowac sam.

a silnik nierówno chodzi bo praca cylindrów sie nierównowazy= pracują 2 cylindry w jednym kierunku na jeden w drugim. Mnie dzis dopadła ta sama awaria i obstawiam na 99% cewkę, jutro wymieniam

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te silniki nie mają dwóch cewek?

U mnie odpukać nie było z tym problemu, ale najpierw przed zakupem cewki radziłbym je dokładnie obejrzeć (tak jak koledzy radzili), bo niekoniecznie to musi być cewka, padnięta świeca też może dawać taki objaw. Wymień tą świecę najpierw na jakąś inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem awarii była (jak na ten model przystało) jedna cewka. Przy okazji wymieniłem wszystkie świece i silnik odzyskał dawny wigor. Za cewkę (beru) zapłaciłem 90zł świece 50zł.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Przy okazji życzę wszystkim

WSZYSTKIEGO SPRAWNEGO I DOBREGO W NOWYM ROKU

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!