Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem silnika SCENIC97


awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Scenic 97 2l.benzyna, wtrysk jedn.p.....WWWWWWielki problem: odpalam samochód , pieknie pali ,obroty około 800, nagle po około minucie zaczyna wariować. ruszam , jedzie dobrze, staję na światłach a silnik staje, odpalam, odpalił pieknie ale zaraz spadają obroty,zaczynaja sie wachac :od 900 do zera, że silnik prawie staje, dodatkowo trzesie silnikiem, jesli dodam gazu , silnik wchodzi na obroty, ale pozostaje trzesienie silnikiem, zmniejszam gaz , wachanie się ponawia. Tak dzieje się do momentu kiedy się rozgrzeje. potem jedzie, ale trzesienie silnika pozostaje.jest spadek mocy. w momencie dodania gazu ,trzęsienie sie wzmaga, i odwrotnie.odczuwam powrót mocy po przejechaniu około 10-15 km., Ale wstrząsy pozostają. wracając do pierwszych minut pracy silnika, to nie moge ruszyc z miejsca kiedy sa wachania obrotow i gaśnie, (mój sposób to rozgrzanie silnika przed jazdą, trzymając go na lekkim gazie).......sprawdzono cisnienie na cyl.:14,5x3 ,i jeden 8,5, ale spalanie jest dobre , ponieważ świece są w jednakowym kol. , sprawdzono szczelność na zawotach i na pierścieniach. wymieniono poduszke pod silnikiem , filtry, przewody, sprawdzano na kompie w serwisie...i stwierdzono, że nie wiedza co jest grane. poradzono mi że najlepiej się tym nieprzejmowac i jeżdzic, aż coś walnie i wtedy poznam przyczynę?!?! SERWIS!!!!????!!!! zapomniałem ....jek jest zimny ma wachania swiateł- przygasają falująco, tak jak by był popsuty regulator, ale jak jest ciepły to jest ok. BARDZO PROSZę O POMOC BO SZLAK MNIE TRAFI Z TYM SAMOCHODEM....a najgorsz jest to że, jest super wygodny fajnie sie prowadzi , no i dzieci sa zadowolone- częściej prowadzi moja żona, wiec musi byc sprawny....jeszcze raz prosze o pomoc.... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!