Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe wyciszenie wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Sobie pomyślałem, żeby pod dywanikami z przodu i na podłodze, poprzyklejać takie oto wynalazki:

http://www.allegro.pl/item289896704_alu_ma...a_warszawa.html

celem zmiejszenia hałasu pracującego silnika.

 

Robił ktoś już takie rzeczy, lub przynajmniej słyszał, że poskutkowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia część podłogi i okolice pedałów. Tam przebiega wydech. Pomyślałem, że wyciszenie odgłosów z kolektora, środkowego itd najlepiej uda się właśnie poprze maty w tych miejscach. Pod maską wyciszenie jest. Ale wciąż coś mi za głośno. jechałem ostatnio meganką dTi i hałas był odrobinę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kolega wygłuszał Lanosa tymi matami powiem Ci ze całkiem nie głupi pomysl ale ile rozbierania to glowa mala sam bym sie tego nie podjał.A efekty nawet niezłe oczywiscie zawsze bedziesz słyszał co sie dzieje na zewnatrz ale juz nie tak jak bez mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie wlasnie irytuje slabe wyciszenie Megi i caly czas mam plan zeby wygluszyc troche auto. Zrobilem juz drzwi ale ze wzgledu na zabudowe glosnikow. Efekt zauwazalny od razu-cichsze i szlachetniejsze plasniecie zamykania drzwi.

Ale zeby dobrze wyciszyc dzwieki dobiegajace z komory silnika trza by bylo wykleic czesc grodziowa,a to wiaze sie ze zdjeciem deski... a to juz kupa roboty. Ale maske to sobie jeszcze wykleje i bagaznik -tez ze wzgledu na audio :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakis sposob na trzeszczace plastiki? U mnie trzeszczy i stuka wszystko. Ogolnie jest huk! Bylem dzisiaj a u mechaniora i powiedzial ze zawieszenie jest ok, tylko koncowka drazka kierowniczego do wymiany. Musze go wziac w auto i niech poslucha co sie dzieje, wibracje i odglosy przenosza sie do srodka jak cholera :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżące auto to najczęściej słabe poduszki pod silnikiem i/lub skrzynią, albo sztywne mocowanie wydechu. Może też za mocne audio :mrgreen:

 

Trzeszczenie plastików to rozkręcenie, uszczelka okienna na łączenie, skręcenie. Oczywiście najpierw trzeba dotrzeć gdzie trzeszczy. Mnie irytuje niesamowicie obudowa kolumny kierownicy. Po rozkręceniu okazało się, że od środka jest to wyłożone styropianem. Co za idiota to wymyślił to nie wiem...

 

Wracając do mat. Nie mam zamiaru rozbierać wszystkiego, tylko wyciągnąć wykładziny od środka. Kiedyś już to robiłem, jak mi woda w czasie ulewy wlatywała ( dziura w kanale odpływowym na podszybiu), gnój był straszny. Więc wiem z czym to się je... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry, dobry pomysł z tymi matami, ale wyklejać gródź to sporo roboty i rozbierania . Wyklejenie podłogi w okolicach pedałów , może coś da. Jak to zrobisz to napisz czy jest jakiś efekt bo mi też jest troszkę głośno, ale w końcu to diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że diesel musi hałasować, ale wcześniej miałem Peugeota 306 td i na zewnątrz klekotał głośniej niż Scenic, ale w środku był znacznie cichszy. Kolegi Meganka z tym samym silnikiem też cichsza ( choć nie tyle ).

 

Generalnie zauważyłem, że mój Scenic jest najgłośniejszy między 2,5 a 3 tys obrotów. Powyżej praca silnika zmienia się i jest jakby mniej dokuczliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. I co z efektami Jerry? Ja mam benzyne , a w srodku jest głośno jak w traktorze. Wymieniłem juz z tego powodu cały układ wydechowy. I nie nie pomogło. Po pierwszej przejażdzce jak usłyszałem zero zmian to myślałem, że mnie ...... weźmie. Wymieniłem też łożysko w kole,bo wydawało mi się,że hałasuje i nadal zero poprawy. Mimo wszystko wydaje mi się, że najwiecej hałasuje silnik ( chociaż ma wygłuszenie pod maską ) . Najlepiej ( najciszej) jest przy 120km/h , ale z oczywistych względów nie da się wszędzie tak jeździć. Ostatnio w 3 dni zrobiłem 1400km. Jak wsiadałem do samochodu to miałem wstręt do odpalania silnika. Wszystko bylo O.K. Trasa ładnie uciekałą, fotele wygodne , ale ten hałas to masakra :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż tak jak w traktorze. Musze to bardziej uszczegółowić. Silnik pracuje dobrze, równo i cicho na wolnych obrotach. Jak się jedzie to jest dość cicho do 60-70km/h później zaczyna być głośno aż do 120km/h ( najgłośniej przy 100km/h ) wtedy wszystko ucicha i powyżej 120 też sie robi głośno. Hałas trudno okreslić . Raczej to jest taki ogólny hałas silnika, połączony z jakimiś szumami i czasami aż słychać jakieś sprzężenia. Układ wydechowy jest cały nowy (szczelny) po za kolektorem, ale on jest na 99,999% też dobry bo sprawdzaliśmy go ciśnieniowo. Nie ma żądnych przedmuchów.

 

Nie mam pojecia, tak już chyba musi byc. Przecież wkońcu musi być jakis powód do zmiany autka na nowszą Megi :) Ale musze jeszcze troche się pomęczyć (bo mam za mało kasy)

 

[ Dodano: 2008-02-26, 23:15 ]

Aaaaa jeszcze cos ... a co z tym filtrem powietrza?? Przez niego może się robić głosno ?

 

Jeśli tak to to jest chyba takie syczenie? A u mnie słychać bardziej ryczenie :-x , ale silnika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Od poniedziałku zacząłem wyciszać mojego mańka czyli komorę silnika pastą wygłuszeniową przy okazji wyczyściłem i zakonserwowałem podwozie masą bitumiczną do metali a teraz jestem na etapie rozbierania całego środka i już mam przygotowane maty bitumiczne wygłuszeniowe i maty pod panele z klejem do wstawienia w drzwi i jeszcze filc. Zobaczę jaki przyniesie to efekt.

Oczywiście przy każdym etapie pracy robię zdjęcia może kiedyś komuś się przyda :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!