Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1,4 16V 99r: Audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do modernizacji audio w swojej Reni

1. W drzwich są słabe głosniki 13cm - one będą zastąpione przez głośniki 165 mm. Będe kombinował na pierścieniu MDF.

2 Czy duży jest kłopot przy przeciągnieciu kabla + od akumulatora do bagażnika oraz kabli sygnałowych (inna drogą niż +) do wzmacniacza

3. Czy ciężko się dostać z tyłu radia aby je podłączyć a następnie wyprowadzić poza deskę ?

 

Dziękuję za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje car audio, jest obecnie w fazie stagnacji ale kiedyś troche pozmieniałem jeśli chodzi o audio.

1. Otóż 165mm na przod to podstawa, jakiej firmy chcesz kupic?

2. Przejście do bagażnika nie sprawia większych problemów, wszystko ładnie się rozbiera, ja sygnał puściłem prawą stroną a zasilanie lewą. Do wnętrza wejdziesz, bez problemów od prawej strony przy akumulatorze.

3. Nie bardzo rozumiem, co chcesz zrobić, napisz coś więcej.

 

Jaką masz jednostkę centralną, ja przymierzam się do zakupu JVC-G722 czy jakoś tak, z portem USB, wkładamy pendrive'a i cieszymy się dużą ilością muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JVC KD-G511 i wszystko jest ok, odtwarza mp3 a plytyki, ale jak chcesz koniecznie AUX w panelu, to polecam KD-G611, on ma na panelu AUX w postaci mini-jacka, moim zdaniem to lepsze rozwiazanie, bo mozesz podpiac rozne zrodla dzwieku, a nie tylko takie co maja wtyczke USB. Jedyny mankament jest taki ze na mini-jack'u nie masz napiecia a na USB masz.

 

Moje radio KD-G511:

102859_kd-g511_e.jpg

 

A to jest KD-G611:

102857_kd-g611_image_e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzemia i dynamiki jestes zadowolony? Jakie masz glosniki?

Co do jednostki, to wolalbym z portem USB, nie trzeba meczyc sie z playerami mp3 albo innymi urzadzeniami ktore wymagaja dodatkowego zasialnia. Wystarczy ze biore pendrive'a i slucham mp3, to mi sie bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... Po posluchaniu tego radia bylem przemile zaskoczony. Naprawde, jak byl stary Kenwood to niebo a ziemia, nie wiedzialem ze te glosniki sa w ogole zdolne do wydobywania z siebie takich dzwiekow.

A co do klosnikow, to przod komplet Kenwooda, a tyl w podsufitce Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje car audio, jest obecnie w fazie stagnacji ale kiedyś troche pozmieniałem jeśli chodzi o audio.

1. Otóż 165mm na przod to podstawa, jakiej firmy chcesz kupic?

2. Przejście do bagażnika nie sprawia większych problemów, wszystko ładnie się rozbiera, ja sygnał puściłem prawą stroną a zasilanie lewą. Do wnętrza wejdziesz, bez problemów od prawej strony przy akumulatorze.

3. Nie bardzo rozumiem, co chcesz zrobić, napisz coś więcej.

 

Jaką masz jednostkę centralną, ja przymierzam się do zakupu JVC-G722 czy jakoś tak, z portem USB, wkładamy pendrive'a i cieszymy się dużą ilością muzyki.

 

Mam Blaupunkta MP34

1. Chce kupić polecane Helix Blue 62

http://www.allegro.pl/item161233717_helix_...xtra_cena_.html

tylko wiem , że będę musiał powalczyć z podcięciem plastików aby je zamontować na pierścieniu z mdf

2. No to super, bo bałem się czy czegoś nie połamię. Przednich foteli nie trzeba wyciągać ? Mam tam wtyczki do poduszek i wolałbym nic nie ruszać

3. NIeprecyzyjnie napisałem. otóż chodzi mi o podłączenie kabli sygnałowych od wzmacniacza i sterowania do radia. Czy ciężko jest wyjść z tymi kablami "za konsolę" ?

 

Może masz jakieś fotki ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości odbioru decydują głośniki. Lepiej jest mieć bardzo dobre głośniki i gorsze radio, niż odwrotnie. Z odbiorników polecam Pioneera. Są to naprawde bardzo dobre radia.

 

Radia nie planuje wymienić

Podstawa to wygłuszenie drzwi i głośniki. Nawet super głosniki nie zagrają w blaszance :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuc, foteli nie musisz ruszac. Z wprowadzeniem za konsole rowniez nie ma problemu. Jedynie jakbys chcial puscic srodkiem, to troche bedziesz musial rozkrecic. Ale generalnie w megance wiekszych problemow nie ma przy instalacji.

Fotek z montazu nie mam, bo robilem to juz dawno temu, jeszcze cyfrowki nie mialem.

Ja z przodu glosnikow nie zmienialem, fabrycznie byly woofery 165mm+tweetery blaupunkta wiec calkiem niezle jak na fabryke. Z tylu wsadzilem Pioneery z metaliczna membrana, 3-drozne 165mm o duzym skoku, moc 60RMS (w planach zakup wzmaczniacza pod wszystkie glosniki), a w bagazniku siedzi sobie skrzynia z glosnikiem Eartquake db12 (30cm) + wzmacniacz blaupunkta GTA2100 (1x160W RMS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciah!]

 

Jasne

Niestety w wersjach po lifcie w drzwiach siedzą głośniki 13cm. Kurcze komu to przeszkadzało????

Głośniki z tyłu u mnie jakieś siedzą, ale mam wyciszone :mrgreen:

 

[duzo razy prosilem: NIE KOPIOWAC CALEJ TRESCI 1:1 postu na ktory sie odpowiada BEZPOSREDNIO! jeszcze troche i zaczne byc niemily DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!