Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada skrzyni biegów - czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zamontowaniem jakiegoś zabezpieczenia do ScenicII 1.9dCi,

skłaniam się w stronę blokady na skrzynie biegów co o tym sądzicie ? Nie było by tematu ale w jednym artykule na necie przeczytałem że złodzieje przecinają linki sterowania skrzynią znajdujące się pod autem a z oznaczenia kodowego blokady wynika że w scenicII jest sterowanie linką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że żadne zabezpieczenie nie da 100% gwrancji, jednak blokada jest dosyć czasochłonna do złamania. Do tego dodaj immobiliser radiowy, schowany gdzieś w nietypowym miejscu (czyli nie w desce, czy pod boczkami przy nogach) i możesz spać spokojniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Ja blokade skrzyni biegow mialem w R 19 Chamade (dyzo gostki co ja chcieli wziac sie nameczyli ale autem nie odjechali - albo trafila moja R19 na mlodziakow, albo zdala egzamin), a obecnie tez posiadam takowa w obecnym pojezdzie - dlatego POLECAM! Kazde zabezpieczenie podnosi szanse ze nasze autko zostanie na swoim miejscu po wizycie niechcianych kolegow.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznać po tym że leciwy można chyba tylko dlatego że nie opisali nowych technik, ale wniosek prawdziwy: im bardziej niestandardowe i widoczne zabezpieczenia tym wieksza szansa że sie nam nikt autem nie zainteresuje w zlych celach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie praktykowałem tego ale czytałem o tym artykuł. Duży problem ze złodziejem jest taki że zna on bardzo dobrze auto które kradnie i jest do tego przygotowany - a panowie w salonach chetnie opowiadają o "nowoczesnych" zabezpieczeniach - jak i ich umiejscowieniu.

Przy kradzieży złodziej otwiera auto, odcina syrene, przepina swój komputer odpala, odjeżdża + bonus czas na którąś z blokad (kierownica, pedały, skrzynia biegów).

Tak wiec im bardziej niestandardowe zabezpieczenie tym wieksze szanse na spokuj. Dodatkowa syrena w trudnodostępnym miejscu, odcięcie paliwa (od pewnego czasu zabronione) z niestandardowym przełącznikiem (np w przełączniku lampy przeciwmgielnej), dodatkowe zabezpieczenie utrudniające demontaż komputera i inne standardowe opisane w cytowanym wyżej artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też mysle nad założeniem blokady skrzyni biegów bo mam alarm immo i anty napad i myślałem nad zabezpieczeniem mechanicznym.Elektryczne zabezpieczenia mam i wypadało by złodziejowi urozmaicić "zabawe".Bo może na elektryce się zna ( jak obejdzie alarm to raczej podstawowe pojecie ma ) a miejmy an dzieje ze z mechanicznym sobie nie poradzi ;-)

Znalazłem takie coś http://www.interblok.com/interblok.html tylko on jest sterowany przez pilot czyli tez elektronika :-/ Ale czytałem ze one są skuteczniejsze niż zwykłych na kluczyk.Mi się wydaje ze elektroniczne są łatwiejsze niż mechaniczne ale ja się na tym nie znam.

 

Najbezpieczniej by było wmontować na kierownice na pedały itp itd ale jest jeden problem bo trzeba będzie pól godziny wcześniej wyjść żeby wszystkie zabezpieczenia przed jazdą zdjąć <ok>

 

A trzeba pomyśleć nad zabezpieczeniami bo ostatnio w nocy z pod bloku 3 młodzików i jedna pana przez ponad 2 godziny prawdopodobnie łomem się włamywali do auta.Było dość głosnio ich słychać ale nikt nie zadzwonił na policje.To wiem z relacji od koleżanki bo to nie na moim osiedlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem blokadę skrzyni biegów http://www.niedzwiedz-lock.pl/ i sam założyłem, dodatkowo mam ubezpieczenie oraz fabryczny imo - to musi wystarczyć. Dlaczego nie zakładam dodatkowej elektroniki typu alarmy, imobilajzery itp - uważam że to dodatkowe punkty występowania usterek z elektryką i elektroniką pojazdu ( szczególnie jeżeli alarm zakłada "fachowiec" ). Możecie mi wierzyć - każdy samochód można ukraść, kwestia jest tylko jedna - czy będzie dodatkowo "bolało" czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mechaniczne blokady wewnątrz auta, czy to na drążek zmiany biegów, czy pedały, o kierownicy już nie wspomnę są w przeważającej większości nic nie warte. Kierownicę się przecina, inne najczęściej rozwala młotem, schemat ich działania i budowy jest podobny i dobrze znany złodzieją, no chyba że mamy szczęście i trafimy na przedszkolaka. Alarmy strzegą auta chyba tylko psychologicznie, jeśli już metody elektronicznego zabezpieczenia to tylko te niekonwencjonalne. Blokady mechaniczne sprawdzają się tylko w przypadku tych zewnętrznych, np. specjalne bolce wkładane w koła. Są też alarmy połączone z wytwarzaniem silnego gryzącego gazu w kabinie podczas próby odpalenia auta przez złodzieja, tylko wtedy można wysunąć głowę przez okno i tak jechać a było dużo takich przypadków. Jeszcze inni wyciagaja jakieś części , bądz odpinają kable pod maską, ale na to już chyba nie złapie się nawet przedszkolak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!