Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różnice silnika 1.6 Megane II a Scenic II


o-w-c-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem nowym użytkownikiem forum i potencjalnych nowym posiadaczem samochodu tej marki.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Chciałbym dopytać o różnice w silnikach 1.6 w megane II a scenic II, bo według mnie to wszystko to jedno i to samo.

Docelowo chciałem kupić scenica II dla żony, ale z definicji przewidziany do zagazowania.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Interesują mnie w miarę młode roczniki (po lifcie) i najprawdopodobniej silnik 1.6 lub 2.0 (ten pierwszy jest łatwiej dostępny bo jest więcej ofert). Nie za bardzo chcę z fabrycznym gazem bo to na ogół są biedne wersje (chciałem ESP, klimatronik) i mają znaczny przebieg.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Do rzeczy

Rozumiem że producent w fabrycznie wyposażonych w gaz silnikach zastosował inny typ głowic z innymi zaworami czy gniazdami zaworowymi (mocniejszymi)?

Według danych z listy AutoŚwiat silniki 1.6 K4M montowane w megane II wypalają zawory na LPG, niby scenic ma w opisie że problemy dotyczą silnika 2.0 III generacji - ale przecież ten silnik K4M jest montowany też w scenicu II (tutaj oznaczenia silnikowe które potwierdzają stosowanie silnika K4M Oznaczenia silników).

<><><><><><><><><><>><><><><><><><><><><><><><><>><><><><>

W tej bazie silników są oznaczenia jakieś FLEX i Hi-Flex więc może to wersja fabrycznie gazowana (mają inny numer kodowy - więc występuje różnica głowicy?).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Zasadniczo docelowe auto koniecznie musi zostać zagazowane i miał to być Auris, ale tutaj opinie o wypalaniu gniazd zaworowych bardziej przebijają się niż w renault.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Z góry dzięki za informacje dotyczące gazowania tych silników i potencjalnych różnic w budowie...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!