Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko odpala na zimnym silniku


_siwy_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

Zakupiłem sobie niedawno renault megane II 1.6 16v z 2005 roku przebieg 118 tys. Wszystko było ok ale oczywiście zawsze musi sie coś dziać zaraz po zakupie :D Samochód ciężko odpala na zimnym silniku. Podczas uruchamiania slychać takie dziwne dźwieki (takie jakby terkotanie trybików) oprócz tego bardzo spadają obroty silnika (nie utrzymują się na poziomie tych 800 tylko spadają), muszę wcisnąć gaz aby samochód nie zgasł. Jak potrzymam przez jakiś czas samochód na wysokich obrotach tak ok 3000 i ściągnę nogę z gazu to obroty się unormowują, chociaż czasami muszę ponownie go prze gazować aby silnik pracował normalnie. Rozrząd był wymieniany przy 90tys jest to udokumentowane. Co może być przyczyną takiego zachowania ?

Podłączyłem go do komputera i komputer pokazał taki błąd :

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czujnik położenia wałka rozrządu. Sygnał poza tolerancją.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Szukałem w internecie rozwiązania i znalałem kilka tematów o kole zmiennych faz rozrządu że może być do wymiany. Niestety jest to dość drogie i trzeba wymienić chyba razem z tym cały rozrząd a nie chciałbym kupywać części które pózniej okarzą się dobre. Może wystarczy wymienić tylko sam czujnik i wszystko będzie w porządku. Jakie są wasze doświadczenia ? Może ktoś miał podobny problem i został on rozwiązany tańszym kosztem. Prosiłbym o Waszą pomoc i porady.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeszcze jedno, jeżeli ktoś zna dobrego mechanika od francuzkich samochód z okolic Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, może być też troszkę dalej byle nie za daleko od Sosnowca to prosiłbym o namiary. Do ASO renault nie chce iść bo oni zdzierają z ludzi pieniądze jak w każdej autoryzowanej stacji i naciągają na wymianę najdroższych częsci które tego nie wymagają.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie czujnik położenia wału do wymiany bądź czyszczenia. O ile silnik ma podobna konstrukcję jak 1.6 16V w Megane Iph2 to jest on zaraz nad skrzynią biegów.

Edytowane przez adasbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!