Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zatrzaśnięte drzwi, kluczyk w środku


elektriko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Moja meganka właśnie wyjechała po naprawie od mechanika, teść zostawił ją z uruchomionym silnikiem, zamknął drzwi i poszedł zapłacić za naprawę. Po powrocie zastał zatrzaśnięte drzwi.

 

Meganka zatem stoi zatrzaśnięta z uruchomionym silnikiem... (pół baku paliwa...)

 

Co można zrobić w takiej sytuacji? Jedyny kluczyk jest zatrzaśnięty :mrgreen:

 

PS. Z jednej strony nie mogę powstrzymać się od śmiechu, z drugiej ciężko mi się z tego śmiać... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda to rozpierak gumowy w drzwi lekko rozsunąć sztywny drut złapać za klamkę i otworzyć. Wersja łatwiejsza (ale droższa) to telefon do specjalisty koszt ok 100zł

 

tel 0 600 401 401 zadzwoń zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież centralny w megane działa tak, ze jak się otworzy od środka drzwi kierowcy to odblokowuje wszystkie zamki i potem trzeba albo zamknąć od środka albo przejechać się kawałek (by prędkość > 6km/h) i wtedy się automatycznie blokują wszystkie zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty przez uszczelkę.

 

Podobno najpierw kliny gumowe, potem rozpierak, potem rozpierak z pompką, na końcu kawałek druta, którym ruszył wyłącznik od centralnego na konsoli.

 

Silnik pracował sobie 3h na jałowym, razem z dojazdem szpeca wyszło 150pln.

 

Nie było mnie przy tym. Akurat przemieszczałem się z Wawy do Łęcznej pod Lublinem (bo tam mi się meganka zbuntowała...). A szkoda ;-)

 

W sumie, to temat można by do funów przenieść ;-)

 

[ Dodano: 2008-01-05, 10:36 ]

elektriko, czy możesz wyjaśnić jak do tego doszło :mrgreen:

 

Teść opowiadał mi, że po prostu przy uruchomionym silniku zamknął drzwi i poszedł zapłacić za wymianę pompy paliwa ;-)

 

Mówiąc szczerze, to trochę dziwnie działa mi centralny. Z pilota wszystko jest okej.

Nie mam objawu zamykania drzwi przy jeździe >6km/h. Losowo zamyka się po jakimś czasie przy pustym samochodzie. Ale totalnie losowo - 5 razy zamknie po kilku minutach, a innym razem może stać niezamknięty przez 2 dni...

 

Tak właściwie, to jak to powinno działać ? :mrgreen:

 

[przeniesione na życzenie autora - bronius]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sorry, ja mam centralny i mi nigdy się nie zamykało samo. I nie jest to wada bo autko mamy od nowości i zawsze bylo tak ze centralny mozna bylo zamknac albo z klucza albo ręka z guzika :mrgreen: sam sie nigdy nie blokowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak macie u siebie, u mnie jeżeli otworzę auto z pilota ale nie otworzę drzwi auto po chyba minucie dwóch zamyka się automatycznie.

Otwarcie klapy bagażnika nie powoduje zablokowania automatycznego zamykania samochodu. Czyli otwieram z pilota, otwieram klapę bagażnika i po jakimś czasie zamyka mi się auto, nawet jak klapa nadal jest otwarta.

Natomiast jak otworzę którekolwiek drzwi, auto już nie zamyka się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!