Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kiepsko zapala


epoz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Piszę w mojego porannego zapalania. A mianowicie o kilku dni mam z nim problem. Nie ma jeszcze jako tako zimy więc trochę się obawiam co będzie przy -20st.C. Po wciśnięciu START rozrusznik będzie kręcił i kręcił i auto nie zapali. Po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu będzie kręcić coraz krócej. Dopiero gdy przegazuję auto - silnik zapali. Czasami jak jadę to zdarza się że auto szarpie przy ruszaniu(na jedynce). Coś jakby brakło mu paliwa. Po rozgrzaniu silnika nie ma już takiego problemu. W związku z tym że na mechanice/elektryce się nie znam proszę o info co to może być? Czy dam radę sam to jakoś wyeliminować, czy potrzebny serwis? Z góry dzięki za wszelkie rady:)

pozdrawiam

epoz

 

Kolego Epoz posty piszemy w odpowiednich działach. Przeniosłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Mam bardzo podobny problem tzn:

Po dłuższym postoju silnik długo kręci i odpala czasem dopiero po dodaniu gazu. Problem występował jesienią i wystepuje znów teraz - zimą odpalał szybciej.

W zeszłym roku czyściłem czujnik położenia wału - wcześniej zdarzały się problemy z zapalaniem po krótkiej jeździe i nie pomagało wtedy dodawanie gazu. Wymieniałem już równiez KZFR.

W trybie testowym liczników nie wyświetla się błąd czujnika temperatury.

 

Czy macie jakieś sugestie? Czy może to być czujnik temperatury pomimo, że nie wykazuje błędu?

 

Silnik 1.6 16V K4M760 + LPG

Edytowane przez tomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji warto przyjrzeć się wtryskiwaczom. Tym bardziej jeśli masz gaz, to mogły ulec zapieczeniu. Podobne problemy z odpalaniem opisywaliśmy dopiero co w dziale z silnikami 1.4 i tam zarówno mnie jak i jednemu z kolegów pomogła wymiana wtryskiwaczy. Zachęcam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!