Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszczelka głowicowa


mantev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Robiłem ostanio uszczelkę pod głowicą w zakładzie rekomendowanym na tym forum.Została zobiona żle (dalej dymił parą wodną) więc była reklamowana.Przy reklamacji dowiedziałem się że głowica nie była splanowana za pierwszym razem,ponieważ:

1.nie zamawiałem takiej usługi-tylko wymianę uszczelki

2.robi się to ZAWSZE tylko w dieslach

W związku z tym czy nie uważacie że nieplanowanie głowicy w 8-letnim samochodzie to błąd w sztuce?

Jedyny wniosek jaki mi się nasunął to to że w tym "cwaniackim" kraju trzeba się znać na wszystkim,żeby cię nie oszukali.

Po drugie czy może dymić przy dobrej uszcelce,założeniu że głowica nie jest pęknięta-zauważyłem że samochody na gaz (jak mój )generalnie więcej dymią?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autka na gaz dymią bardziej - tzn bardziej parują. Co do planowania głowicy: Jeżeli z jakiegoś powodu trzeba wymienić uszczelke to powinno sie planować głowice. Wymiana tylko uszczelki w takim przypadku to zrobienie połowy roboty. Oczywiście jak klient nie chce to głowicy sie nie planuje ale info powinieneś był dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

FRACHU, zawsze możesz sprawdzić mniej więcej domowym sposobem.

Potrzebna kreda i suwmiarka. kładziesz głowice na prostym i kruszysz kredę oprószasz jak faworki :( boczna krawędź suwmiarki jest prawie zawsze idealnie prosta. Przeciągasz po płaszczyźnie i zobaczysz czy gdzieś zostaje kreda. Jak zostaje warto planować. Dla pewności rzuć okiem na blok. Ja miałem w terenówce problem z blokiem:) Jak wszystko jest na wierzchu lepiej wszystko sprawdzić, nic to nie kosztuje, a napewno może to zaoszczędzić pieniądze i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zrobił się taki że zauważyłem wyciek oleju dość duży zza kolektora wylotowego. Auto niczym tego nie objawiało, nie straciło na mocy, zaczeło " lapać temperaturke tak jakby termostat się zacioł. Dziś już nie ciekło tylko temperaturka szybko rosła i nie bardzo chciała zejść do standardowej trzeciej kreski. Temperaturke łapało tak do środka między 3 a 4 kreską wskażnika. chyba bez wymiany termostatu się nie obejdzie.

Czytałem na forum że przy każdej wymianie uszczelki trzeba planować głowice.

 

Pomijając to, mechanik za wymiane uszczelki pod głowicą, pod klawiaturą, uszczelniacze na zaworach, uszczelka pod koletkor wylotowy "zaśpiewał" 150 PLN.

Planowanie głowicy od 40 do 50 PLN. jak myślicie dużo czy tak wsam raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje jak podjechałem do innego mechaniora zaśpiewał 600 PLN robota plus częśći.

Ja w sklepie jak pytałem to policzyli mi około 150 PLN na minus 15%.

Ale pytanie podtrzymuje czy możliwe że jak padła uszczelka pod głowicą olej wylewa na zewnątrz płyn chłodzący bez zmian tzn stan się nie zmienił i niema w nim oleju, to możliwe żeby autko łapało temperature??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam problem z renault meganne classic 1.9dtiprzy zimnym silniku strasznie dymi bialym dymem po rozgrzaniu problem calkowicie znika co moze byc tego przyczyna? odpisujcie!bede wdzieczny za pomoc.

[kolego jak widzę należysz do grupy niereformowalnych skoro o godzinie 11:28 napisałem ci upomnienie z prośbą o przeczytanie regulaminu (LINK) to dlaczego o 13:13 piszesz znowu o tym samym w innym temacie, kolego to jest multiposting a jest to na forum karane, z racji że dziś jest twój pierwszy dzień na naszym forum otrzymujesz wyjątkowo 2 ostrzeżenie :P następnym razem zastosujemy ograniczenia w pisaniu postów] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Cię zadowoli to przyczyną jest niska temperatura otoczenia. spaliny wydobywające się z rury są cieplejsze. jeżeli zaś dym jest słodkawy i ubywa Ci płynu chłodniczego to uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!