Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zewnetrzna antena GPS - ktoredy


Rekomendowane odpowiedzi

AVE

Mam pytanie - czy ktos wie jak/ktoredy przeprowadzic kabel o srednicy okolo 3mm z dachu samochodu (strona zewnetrzna-dwor) do jego wnetrza (okolice srodkowej konsoli) bez ingerencji mechanicznej (np robienie dziur wiertarka w karoserii). Dokladnie chodzi mi o kabel z zewnetrznej anteny GPS do odbiornika ktory bedzie zabudowany w okolicach w/w srodkowej konsoli.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma M2, ale jeśli masz M1 5d to najlepiej przez tylną klapę (antenka z magnesikiem na rogu dachu z tyłu od strony kierowcy) potem pod kanapę następnie wcisnąć pod nakładkę progu, na skos pod siedzeniem kierowcy i wychodzisz przy konsoli środkowej. Jak nie używasz GPS to kabelek wkładasz pod siedzenie lub dywanik. Antenkę na parkingu chowasz do środka. Jest jedno ale, kabelek musi mieć około 4,5 m długości. Ja mam 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Dzieki, kabel ma 4m ale to jest do modulu GPS wiec on sobie spokoljnie moze lezec w bagazniku - tyle to po BT pojdzie do telefona. Tak tez sam wpadlem na pomysl by ja na tylna polke przymocowac (od srodka), antena satelity przez tylna szybe powinna lapnac (przez to szkolo to chyba 1,5GHz przechodzi), jest chyba bardziej pochylona niz przednia (to moja opinia) czyli jest wieksza powierzchnia przez jaka moze lapac satelity, a i potrzebna dlugosc kabla jest wtedy mniejsza no i odpada problem z ciaglym chowaniem anteny.

Jesli sie myle to mnie poprawcie.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudu, antenkę najlepiej szukać na allegro (ja kupiłem tak dwie do różnych odbiorników i były ok).

Zicherka, przy kupnie musisz zwrócić uwagę jaki masz rodzaj gniazda bo jest ze 4 rodzaje nie pasujące wzajemnie. Przez tylnią szbybę może działać gorzej jeśli jest podgrzewanie szyby (najlepiej na dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ave

dudu, sorki ze dopiero teraz, ale antene kupilem na alledrogo (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=294810120), polecam tego goscia, Jak masz jakies nietypowe gniazdo w module GPS to da ci odpowiednia antene z wtyczka.

Lechu PW, dzieki za uwage, ale mam MMCX i tez antene z taka wlasnie wtyczka kupilem.

BTW, mam GPS firmy NaviBE model 735 (ssIII) placilem za niego 135zl i jak na razie nie zaluje. Rozwazalem zakup do GSM N70 i E61 modulu z Nokii LD3-W ale kosztuje kolo 300zl, tez jest na ssIII, ale skusilem sie na Navibe i polecam goraco ten modol.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!