Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Classic Automat


HassanG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Megane Classic 1.6 8zaworowy silnik z 1997r.. W swym wyposarzeniu wyposażeniu posiada ona automatyczną skrzynię biegów. Niestety nie działa ona najlepiej. Zdaje mi się że nie zmienia biegów i jadę cały czas na 1. Przy prędkości około 100km/h mam 4/4.5 tyś obrotów. Gdy ustawiłem skrzynię na pozycję "1" niczym nie różniła się od pozycji "D". Miał ktoś kiedyś podobny problem?

 

Jeśli był podobny temat to go nie znalazłem i proszę o link do niego.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony odrazu na wymianę oleju. Muszę wlać 5.7L oleju oraz filtr. Cena oleju 80 zł po znajomości a filtr 260 zł :-) Niestety miejsce w znajomym warsztacie jest na poniedziałek więc czeka mnie weekend pracy przy innym problemie z masą. O co chodzi z tymi elektrozaworami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich jestem nowy na Waszym forum, i chciałem się najpierw przywitać !!!

Zakupiłem w ubiegłym tygodniu reno megane 1.6 e z automatem, autko do podrobienia blacharskiego ale środek jak nowy-piękny.

Dowiedziałem się że samochód ma jakiś problem albo ze skrzynią albo z silnikiem,a mianowicie gdy silnik jest zimny lub jeszcze nie złapał żądanej temperatury-skrzynia przerzuca przerzuca pięknie biegi lecz gdy temperatura dochodzi do połowy wskaźnika tem. włącza włącza się ta kontrolka[sprężynka w kwadracie] i automat nie zmienia biegów jedzie na jednym biegu-wraz z wzrostem prędkości wzrastają obroty. Jeśli wyłącze na chwilę zapłon to resetuję się i na chwile znika lecz po chwili objawy wracają!

Zwracam się do kolegów z forum o pomoc i jakieś pomysły,ktoś polecił sprawdzić stan oleju w skrzyni lecz nie wiem jak to się robi bo niema bagnetu i nie mogę znaleść znaleźć korka przelewu-stanu oleju?! Przez lejek włożyłem od góry kawałek przewodu-druta i po wyciągnięciu było około 2-3 cm oleju na końcu-olej ładny czerwony, i nie wiem ile ma być go w skrzyni?!

to mój pierwszy automat i proszę o poradę Pozdrawiam i dziękuję Daniel "RENO"

Edytowane przez Reno1599
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że to ważne ale mi też ta kontrolka się świeci. Jednak byłem przekonany że to kontrolka od kompa i że chodzi o Immo bo mam odłączone na jakiś miesiąc ponieważ raz działał raz nie. Od czego dokładnie jest ta kontrolka bo nie mogłem znaleźć jak już kiedyś szukałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę ci ponieważ zrobił to jeszcze stary właściciel u jakiegoś mechanika. Zapłacił 300zł za naprawę a jest jeszcze gorzej niż było dlatego ja się za to niedługo wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!