Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Coupe - Zegar, poziom paliwa, ogrzewanie, żarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Meganke Coupe (wersja coach) i poza problemami silnikowymi przedstawionymi w TYM temacie, mam małe problemy z oświetleniem. Mianowicie:

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Nie podświetla mi zegarów a konkretnie poziomu paliwa (który też się nie podnosi [?]), Zegarka (domyślam się że to on bo w dzień coś tam widać jak się dobrze przypatrzę) czegoś co jest zaraz obok po lewej zegarka (tu już kompletnie nic nie widać i nie wiem co tam jest), pokrętła "siły nadmuchu", oraz przepuszczam kilku przycisków. Chwilę poczytałem ale nie bardzo zrozumiałem, była mowa o bezpiecznikach, czy coś takiego. Jeśli tak to jakie? Jak nie to gdzie szukać rozwiązania?

<><><><><><><><><><>><><><><>

2. Chce wymienić żarówki w przednich reflektorach, lecz nie wiem jaki typ żarówek posiadam. Lampa dzielona.

<><><><><><><><><><>><><><><>

3. Halogeny. Niby są a nie działają. Były montowane "atrapy"? Czy to też kwestia żarówek, bezpiecznika? Na dźwigni światełek mam rozrysowane (chyba) halogeny i przeciwmgielne tylne.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pomożecie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chyba z księżyca spadł

1. *bezpieczniki

hosting_zdjec_1386421657__bez1.jpg

lepiej posprawdzaj sobie wszystkie

* jeśli są dobre pewnie masz popalone żarówki

2. H4 (co za problem wyciągnąć i pokazać np na stacji?)

3. Najpierw sprawdź bezpiecznik, później żarówki, ewentualnie okablowanie.

 

Kolego, tak trudno skopiować właściwy link do zdjęcia? Był wyraźnie zaznaczony na czerwono.damiar

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy dwu komorowe mają dwie żarówki H1,a nie H4,wyraźnie kolega pisze o lampach dzielonych.

Zegar nie świeci się,trzeba wymienić żaróweczkę,Po lewej stronie zegara jest wyświetlacz radia,też ma podświetlenie z tyłu.Należy zdjąć górną część deski rozdzielczej i będzie dojście do tych żarówek oraz do żarówek w liczniku-podświetlenie paliwa.

Halogeny sprawdził bym najpierw czy prąd dochodzi do oprawek żarówek,jeżeli bezpiecznik jest dobry.Mogą być przepalone żarówki lub z korodowane styki.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, z oświetleniem niezbędnym już zadziałałem. Możesz mi jeszcze tylko powiedzieć kolego jak zdjąć górną część deski? Nie chce niepotrzebnie rozkręcać połowy auta ani niczego nie urwać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!