Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty na mrozie pod odpaleniu 1.9 dti


maruder1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy normalnym jest, że tak przy minus 5, pod odpaleniu 1.9 dti 80 KM (rozruch po nocy zimnego silnika) obroty są około 1200-1300? Po kilku, kilkunastu sekundach spadły normalnie do 800. Silnik odpala na dotyk, tak jak przy każdej innej temperaturze, ale zawsze obroty czy zimnego czy ciepłego oscylują w granicach 800, no może z rana przy pierwszym odpaleniu jest to 850. Zdarzyło mi się to teraz dwa razy, gdy temperatury z rana spadły do minus 5 (Suwałki :( ). Czy inni też taka mają? Jest zimno i nie chce mi się iść podłączać clipa, ale w wolnej chwili na pewno podłączę w najbliższym czasie i zobaczę czy coś wyskoczyło. W innych dieslach tego nie spotkałem. A wiadomo, że ten silnik do cichych nie należy, zimny jest tym bardziej głośny, także trochę wył wtedy z rana:) Ponadto nie wiem, czy to zdrowe dla silniczka, jeśli na dzień dobry, w mróz, będzie dostawał takie obroty :( No i co to będzie jak przyjdą prawdziwe mrozy. Dodam, że sam silnik jest w idealnej kondycji, podobnie jak turbo. Z góry dzięki za sugestie :(

 

Dodano: 22 gru 2013 - 15:15

No i właśnie wracam z podwórza od auta. Oczywiście żadnych usterek clip nie pokazał. Zauważyłem też, że gdy po odpaleniu są takie wysokie obroty, to wystarczy że dodam minimalnie "gazu" i obroty spadają do niższych (normalnych). Czyli wychodzi na to, że coś jakby się przycinało na mrozie. Może linka "gazu"? Ale konkretnie to co to może być? Co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale czy to jest normalne?

Nie normalne są obroty zaraz po odpaleniu rzędu 2000obr/min. Obroty po odpaleniu powinny byś w granicy 1200obr/min.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!