Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dzwignia zmiany biegów


mariano33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam megane 1.6 z 97r

jeżdżę już 1,5 roku nigdy mnie nie zostawiła na lodzie.

Ale jest problem : drugi bieg wchodzi z oporem szczególnie jak sa niskie temperatury.

Zaglądałem do ksiażki- jest możliwa regulacja, ale opisana dość zagmatwani i ze specjalnym przyrządem.

A pod mieszkiem zauważyłem ze dźwignia chodzi w takim plastikowym gnieździe.Jest na nim z jednej strony pękniecie.

 

I oto moje pytanie:

czy szukać kogoś kto to wyreguluje?

czy elementów w których pracuje dźwignia?

 

dziekuję za rady...

 

na forum można pisać z polską czcionką - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wcześniej Meganką.

Tam sterowanie biegami jest na takim drążku, leci on od skrzyni do lewarka, czasami ta dźwignia ulega uszkodzeniu, przypuszczam, że to jest to w twoim przypadku. Wymień ją bo stracisz biegi całkiem.

Ta dzwignia ma na końcu taki kątowniczek , on często ulega odkształceniu a z czasem urwaniu. Wymiana jest prosta, jeżeli nic się nie zapiekło, tylko do regulacji trzeba mieć trochę cierpliwości.

No chyba, że u Ciebie jest to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam wszystkich jak sie wymienia dzwignie zmiany biegow bo ogladalem autko na kanale i widze ze drazek jest polaczonyy mechanizmem az do samej skrzyni i ile moze kosztowac ten caly mechanizm? I gdzie go dosyc tanio zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobny problem w swoim autku byłem z tym u dwóch mechaników jeden powiedział ze to przez to ze jest luz na drążku i dlatego dwójka ciężko wchodzi i można zastosować jakiś zestaw naprawczy za jedyne 100 zł i bedzie wszytsko ok, a drugi powiedizął ze ten typ tak ma i ze nic sie nie dzieje narazie tak jeżdze bo ta dwójeczka wchodzi średnio co drugi raz normalnie także jeszcze nie jest to takie uciążliwe. co sądzicie o tych opiniach fachowców??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Miałem to samo, należy wymienić dźwignię przy lewrku, leci ona od lewarka do samej skrzyni. Wygląda to jak lekko zakrzywiona rurka.

Problem biegów przechodzi i jest OK.

Koszt wymiany niewielki chyba 50 PLN zapłaciłem, drążek kupiłem uzywany na 50 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podczas wymiany tulei stabilizatora, przed wyjęciem drążka stabilizatora odkręciłem drążek wyboru biegów. Jak już wszystko złożę do kupy czy muszę regulować mechanizm zmiany biegów? Wg WKŁ reguluje sę przy użyciu przyrządu. A czy jest jakiś "domowy" sposób regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"domowy" sposób regulacji?

Na wyczucie :) Da się to zrobić, tylko najlepiej jak jedna osoba siedzi w aucie i wbija biegi, a druga leży pod autem i odpowiednio ustawia. Ja przed odkręceniem zaznaczyłem na drążku wybieraka ustawienie i później tylko skręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!