Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

19dTi 80KM i 98KM - różnice


robpab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zakupiłem Classica z silniczkiem 19dTi 80KM. Z tego co wyczytałem są 2 wersje tego motoru i jestem ciekaw czym one się różnią pownieważ wpadłem na pomysł, że może dałoby radę do 80 załadować soft od 98. Może ktoś z koleżeństwa wie coś więcej na ten temat. Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam

Robert

 

[ Dodano: 2008-01-20, 20:34 ]

Czyżby naprawdę nikt na forum nie znał różnic??

Nie mogąc się doczekać zadałem takie samo pytanie panom z działu tuningu w firmie Jaszpol. Podaję ich odpowiedź żeby wszyscy już wiedzieli czym te dwa motory się różnią:

"silnik 98KM ma inną pompę wtryskową, wstryskiwacze oraz ma intercooler, stąd

nie ma możliwości zaadoptowania programu od do słabszego silnika.

Jest jednak możliwość zwięszenia mocy z 80 na 95KM i momentu obrotowego o 50

Nm dzięki napisaniu "od podstaw" nowego programu dla Pana silnika.

...Silniki 80 KM mają dość słabe sprzęgło i wyższe przyrosty mogą spowodować

zauważalnie szybsze jego zużycie."

 

Mam nadzieję, że ta informacja będzie pomocna dla wszystkich posiadaczy megi diesel.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj!

Mam taką sama Megę w kombi. Też noszę się zamiarem podniesienia mocy. Te silniki różniły się rzeczywiście :

1. 80 KM symbol F9Q744 oznaczenie pojazdu B,D,KA1U - bez intercoolera, nie ma dodatkowej chłodnicy oleju (montowana na osi filtra oleju), inny system wydechu (spełnia wyższą normę środowiskową), skrzynia JB 3 (na łożyskach kulkowych)

2. 98 KM symbol F9Q736 lub 731,oznaczenie pojazdu B,D,KAON, skrzynia biegów JC 5 (na łożyskach wałeczkowych)

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak możliwość zwięszenia mocy z 80 na 95KM i momentu obrotowego o 50

Nm dzięki napisaniu "od podstaw" nowego programu dla Pana silnika.

...Silniki 80 KM mają dość słabe sprzęgło i wyższe przyrosty mogą spowodować

zauważalnie szybsze jego zużycie."

ktos sam sobie przeczy

po 1 nie ma szans wyciagnac 50nm a po drugie jak juz ktos napisal sprzeglo tego nie pociagnie

15km i 50 nm ? bez IC ? chcialbym to zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, problemem jest podniesienie ciśnienia sprężania powyżej 1,1 bara...po prostu z tego co pamiętam to jest max. ciśnienie które dopuszcza fabryka dla turbiny. Inną sprawą jest na jak długo to jest skuteczne.

 

"silnik 98KM ma inną pompę wtryskową,

 

mam pytanie jaką pompę ma silnik 98 km ?? bo mi się cały czas zdawało, akurat pompami się nie różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!