Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9 diesel


wawaking

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim

mama kupila w Niemczech meganke od kolegi z pracy i niedługo jade po nia.chciał bym sie dowiedzieć cos o tych silnikach jest to zwykły disel rok 1997 albo 1998 niepamietam ale raczej 98 niewiem nawet jakie wyposażenie bo mama caly czas pracuje i niemam kiedy pogadac ale ogólnie chcialbym sie dowiedziec czegos o tym silniku jego awaryjnosci i wogule o aucie, naco zwracac szczegulna uwage przy eksploatacji.aha mam jeszcze 1 pytanie mialem kiedys diesla i byl to diesel z turbina i pytam pana ktory mi sprzedawal jak sie obchodzi z takim silnikiem bo to moj 1 sam z dislem a on normalnie odpalasz i jedziesz nic nie mowil o tym zeby nie wylanczac silnika zaras po skaczeniu jazdy a tak sie chyba robi ze trzeba troszke schlodzic turbine moze sie myle niewiem i nie dowiedzialem sie bo tamte autko musialem sprzedac po miesiacu teraz mam corse 1,0 benzynke.poradzcie jak sie obchodzic z tym co jest w tej megan jest to zwykly bez turbiny ten 60 pare konny.chyba sie zabardzo rozpisalem :?:

szukalem w forum ale niewiele znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo szukałeś na forum bo jest dużo.

tak wiec reasumując masz motor F8Q bez turbiny który ma 64KM i vmax katalogową 158km/h i coś koło 18s do 100Km/h

awaryjność jest taka jak w każdym innym aucie w zależności jak będziesz dbał o swój bolid tak będzie ci służył. Po skończonej jeździe nie musisz czekać na schłodzenie turbiny bo jej nie ma ale nigdy nie gaś auta na obrotach. Silniki z tego co wiem są długo wieczne i bez problemu śmigniesz tym 500tyś. mój ma może realnego 300tyś (licznik 162000) przebiegu i padła pechowo pompa wtryskowa ale silnik odpalał za pierwszym i ma sie całkiem całkiem.

zdarzają sie w naszych autach problemy z immo

Serwisuj go na bieżąco tak jak powinno to sie odbywać i będziesz zadowolony zwłaszcza ze spalania w mieście. Tak wiec po przyprowadzeniu auta wszystkie eksploatacyjne części są do wymiany i nie czekać bo może być tragedia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!