Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w Megance, ściąga w lewo ale nie za każdym razem, czasem jedzie prosto czasem ściąga w lewo. Zbieżność dobra, kąty nachylenia jakoś było około lewe 0,23, a prawe 0,55. Czy takie różnice w kącie miały by taki wpływ na prowadzenie? Przekładałem przednie koła ze sobą i bez różnicy, przełożyłem tył na przód i to samo. Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez paul66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem to pod uwagę, dlatego napisałem że zamieniłem przednie ze sobą i dalej to samo, to zamieniłem tył na przód i to samo. Auto ściąga zazwyczaj przy niższych prędkościach, przy 100km/h jedzie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ściąga w lewo przy średnich prędkościach. Gdy puści się na chwilę kierownice, auto zaczyna ściągać. Dzieje się tak na letnich i na zimowych oponach - bez różnicy. Zbieżność była ustawiana 2 miesiące temu... Warto pojechać profilaktycznie na szarpaki, być może to któryś sworzeń wahacza dostał luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szarpakach chyba dwa razy byłem, bo ojciec na stacji diagnostycznej pracuje ;) nigdzie luzu nie ma, opony też oglądał gumiarz i mówi że są dobre (letnie, zimowe w następnym sezonie kupuję), w sobotę lekko przestawię końcówkę drążka żeby kąt nachylenia zniwelować i wtedy zobaczę co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opony również z pozoru wydawały się ok, ale to była ewidentnie ich wina. Najlepiej jakbyś miał możliwość przełożenia opon (+felg) z innego auta żeby mieć pewność lub żeby wyeliminować winę opon (/felg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo sytuacja wygląda tak, ze większość czasu skręca w lewo, ale czasem też lubi w prawo i nie wiem od czego to jest zależne. Zauważyłem też, że podczas kręcenia kierownicą jest takie odczucie na niej jak by kołą były nie wyważone, a ostatnio cały komplet wyważałem, a przy jeździe na wprost nie czuć nic.

 

Dodano: 30 sty 2014 - 21:44

Łożyska wymienione, poduszki na szczęście jeszcze dobrze wyglądają i nie trzeba wymieniać :) Auto już nie skręca samo, nie muszę nareszcie siłować się z kierownicą :) Lewe łożysko miało 3 kulki i nie trzymało się kupy, a prawe parę kulek już zgubiło i się rozlatywało :) teraz jest o niebo lepiej. Zbieżność ustawiona i tylko jeździć. (za dwa łożyska zapłaciłem 80zł firmy SKF, wymiana samodzielna)

Edytowane przez paul66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...