Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca


Riccardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono fanów Meganek. Temat obrotów był wałkowany ale nic nie znalazłem na ten przypadek.Mam problem z moją meganką 1.6 16v 2002/3 przebieg 100tys. jeśli chodzi o wolne obroty.Dziwnie sie zachowują-oscylują w granicy tych 750 ale tendencja jest raczej spadkowa co okresowo 3-4 sek tak jakby go dławiło cyklicznie i spada na chwilę do 700 po czym znowu na 750-800.Wymieniłem rozrząd, pompę wody, świece,filtry,dokupiłem 2 cewki beru (4 takie same)czyściłem regulator wolnych obrotów.Podpięty w serwisie wykazał tylko uszkodzony czujnik temperatury który od razu kupiłem, oraz mechanik mi powiedział że jest za wysoki czas wtrysku-ale nie wie dlaczego. Jeśli to może mieć wpływ to ciekł mi czujnik przy pompie wspomagania, po jego wymianie zaczeła cieknąć przekładnia.Nie wiem czy to może mieć wpływ na obroty-jutro jadę ją regenerować, bo poza tym autko jedzie bez zarzutu.Co radzicie bo mnie ta nierówna praca silnika dołuje.Za długi czas wtrysku-czego to wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. zazwyczaj sa to cewki w tym silniku. Ja na twoim miejscu sprawdziłbym jak czujesz utrate mocy czujnik położenia wału. ja u siebie mam podobny problem tylko ze mam 1.6 8v. Poza tym może silnik zasysa lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riccardo, jeżeli masz tą wersje silnika o wyższych obrotach to niestety drgania biegu jałowego w nim występują. Walczyłem z tym przez jakiś czas aż dokopałem sie do instrukcji ASO która o tym właśnie mówi.

NOTA 3789A

"UWAGA: silniki K4J i K4M zostały dostosowane do działania na wyższych prędkościach obrotowych i jest naturalne, że mogą w nich występować nieznaczne wahania podczas pracy na biegu jałowym, po rozgrzaniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!