Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phI - Tempomat działa tylko na 2. i 3. biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam następujący problem - mój tempomat działa tylko na 2. i 3. biegu. Po zmianie biegu na czwarty i kolejne automatycznie się rozłącza i jakiekowliek klikanie przycisków nie pozwala na powrót do zadanej prędkości czy ustawienie nowej. Taki tempomat to raczej mało przydatny jest, bo w mieście po prostu na nic, a w trasie na 5. i 6. biegu nie działa.

 

W ASO podpięli wszystkie swoje cudaczne komputery i zmiękli. Stwierdzili, że oni nie wiedzą, ale mogą podpiąć samochód do komputera i połączyć się z ekspertami we Francji, ale koszt samej takiej diagnostyki to minimum 500 złotych. Na razie z tej możliwości zrezygnowałem, bo obawiam się, że eksperci z Francji każą wymienić komputer silnika i za taką "poradę" zabulę 5 stów albo więcej.

 

Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł?

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie! Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spróbuję tego resetu. Czy w związku z tym mogą wystąpić jakieś kwestie uboczne, z którymi powinienem się liczyć? Chodzi mi o jakąś konieczność ustawiania lub regulowania czegoś po takim resecie.

 

Swoją drogą jestem ciekaw, czy próbowali tego w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod dostaniesz za 30-50pln z salonu.

A moze wersje oprogramowania wymienic (format).

 

Bo to brzmi jak faktycznie - problem z kompem. Albo poszukaj ludzi ktorzy znaja sie na kompach lepiej niz w aso (o to nie trudno).

 

Nie wyswietala sie zaden komunikat (w stylu cruise control fault)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jakichkolwiek komunikatów o błędach tempomatu. W ASO mi powiedzieli, że komputer diagnostyczny też nie zwraca błędów, ale mój komputer był podobno pierwotnie zamontowany w innym samochodzie (konkretnie w Scenicu z 2004 r.). Może to jest przyczyną...

 

Mówisz, że o dobrych speców od komputerów nietrudno. A możesz podać jakieś wskazówki, jak ich szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Firm i dzwon mow o co chodzi, czy ktos sie podejmuje.

 

A dzialal wczesniej ten tempomat? Bo moze faktycznie wina tego, ze komp przelozony.

Poza tym jak oni w ASO sprawdzali ten samochod, podczas jazdy, czy na postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd samochód kupiłem, to tempomat nie działa. W jaki sposób go sprawdzali w ASO to nie wiem - zgłosiłem im awarię tempomatu to najpierw mi auto oddali i powiedzieli, że przecież działa. No więc jadę na drogę - nie działa. Wracam do salonu i mówię jak jest, a oni mi na to, że oni tylko na 2. biegu sprawdzili. No normalnie żenada. Potem wzięli samochód znowu i nic już więcej nie wymyślili.

 

Pewnie popróbuję z PF. Dzięki :?:

 

PS. Tak mnie jeszcze naszła jedna myśl. Czy możliwa jest sytuacja, że skoro ktoś założył używany komputer ze Scenica, to ten komputer pochodzi na przykład z modelu ze skrzynią 5-biegową? Nie wiem, czy jest możliwe, by komputer z samochodu z 5-biegową skrzynią bezproblemowo współpracował z moim silnikiem i skrzynią 6-biegową. Bo jeśli jest to możliwe, to może po prostu komp nie rozpoznaje trzech ostatnich biegów z powodu niekompatybilności ze skrzynią. Z góry zaznaczam, że to tylko moje teoretyczne dywagacje i jeśli plotę bzdury, to proszę o wybaczenie, bo się na tym nie znam kompletnie :?:

 

Tego rodzaju "smaczków" jest w moim aucie więcej. Na przykład: po odpaleniu silnika kontrolka ASR przechodzi test bez problemów, czyli zapala się i gaśnie. Jednak ASR nie działa - gdy tylko zechcę, koła buksują aż miło. Próby wyłączenia ASR z przycisku na desce rozdzielczej powinny skutkować zapaleniem się kontrolki ASR, co też się nie dzieje. W ASO mi powiedzieli, że zamontowany komputer w ogóle nie ma wiązki od ASR, w związku z czym tego systemu po prostu nie ma. Czyżby Renault wypuszczało modele bez tego systemu?

 

Wniosek jest jeden - ktoś z tym samochodem wcześniej dobrze pokombinował :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Update po czasie: problem rozwiązany. Przyczyną był komputer sterujący silnikiem ze Scenika, który został zamontowany w moim aucie przez jednego z poprzednich właścicieli. Po zamontowaniu właściwego komputera z Megane problem ustąpił całkowicie.

Dzięki za wszystkie porady <czerwona>. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżam temat ponieważ mam ten sam problem, jednakże u mnie pojawił się po naprawie skrzyni biegów (wyskakujące 6stka ) po naprawie tempomat działa do 3 biegu, na 4-6 od razu reakcja jak bym wdusił sprzęgło lub hamulec, a czasem w ogóle nie reaguje na przyciski. Wcześniej tempomat działał prawidłowo na wszystkich biegach. Samochód megane CC 1.9dci z 2004 roku.

Mam też drugi problem - kontrolka poduszki - wymieniona taśma, wszystko było ok przez miesiąc i zapaliła się poducha i tak sobie świeci...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduszki to nachyl się pod siedzenie pasażera i poruszaj kabelkami. U mnie i w pięciu innych megankach które znam coś nie styka pod fotelem pasażera i poruszanie fotelem pomaga, a jak nie pomoże odpal auto, przesiądź się na miejsce pasażera i przesuwaj fotel o jeden ząbek do przodu i poczekaj 5 sekund i jak nie zgaśnie to przesuń o kolejny ząbek. Bardzo częsta usterka w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!