Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rzęzi skrzynia


dawidtypa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem wygląda następująco. Gdy silnik jest zimny jest wszystko ok dopiero po rozgrzaniu słychać jak coś rzęzi ,po wcisnieciu sprzęgła jest cicho . wymienione zostało łożysko oporówe oraz sprzęgło. czy jest to wina skrzyni ? co jeszcze może odpowiadać za taki hałas gdy sprzęgło nie jest wcisniete ? może spróbować wlać jakiś inny olej z jakimś dodatkiem do skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytowanie :)

Witaj,

czy znalazłeś świerszczyka? co rzęzi?

Mam chyba podobnie. Scenic RX4, wał wyjęty celem diagnozy.

Bez względu na bieg, choć na wyższych słychać bardziej, coś rechocze. Po wciśnięciu sprzęgła lub na luzie brak hałasu. Co charakterystyczne, utrzymując stałą prędkość odgłos zanika, stałe rechotanie ustaje choć pojawiają się takie "preludia do warknięcia". Minimalne wciśnięcie gazu - rechot się pojawia. Tak samo przy delikatnym wytracaniu prędkości przy użyciu silnika. Objawy nasilają się po chwili jazdy, przy zimnym aucie cisza. Wymieniony był komplet sprzęgła, nic nie pomogło. Może skrzynia? Olej skrzyni wymieniony. Czy wymiana łożysk skrzyni ma sens? 1500 PLN chcą za taką zabawę, ponoć 12 sztuk siedzi w środku.

Może ktoś z Kolegów podszepnie?

Dzięki

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem przy obrotach silnika powyżej 2 tyś. samochód wpada w dziwne wibrację. Na Luzie ten problem również się pojawia przy podobnych obrotach Przypuszczałem że może być to poduszka, jednak nie. Po konsultacji w majstrem w zakładzie mechanicznym opadła mi kopara, stwierdzenie szukaj pan skrzyni bo pada. I nie opłaca się jej robić. Czy taka jest prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Ja również odgrzeję kotleta, Ale może komuś się przyda. Od jakiegoś czasu mam podobny problem. Rzezi głównie na wolnych obrotach i jadąc na zmkniętym gazie. Dzisiaj sprawdziłem i okazało się, że w skrzyni brakuje oleju. W najbliższym czasie postaram się uzupełnić ubytek i postaram się napisać czy objawy ustąpiły.

Pozdrawiam

 

@up Panowie, czy zdiagnozowaliście przyczynę w Waszych przypadkach?

Edytowane przez przemkomac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana łożysk nie ma jak dla mnie sensu. U mnie też skrzynia coraz bardziej daje znać o sobie. Rzęzi, ale przy ruszaniu oraz wpada w wibracje przy określonym obciążeniu oraz dochodzi do tego buczenie przy hamowaniu silnikiem i głuche dudnienie na zimno na biegu jałowym. Rozglądałem się już po rynku wtórnym i lepiej szukać skrzyni lekko uszkodzonej, np peknięta obudowa, urwany uchwyt, opalona zewnątrz po pożarze (taniocha na szrotach) i złożyć ze swojej i z zakupionej u dobrego fachowca jedną. Najtańsze wyjście wg mnie, chyba że znalazłeść używkę pewną po dobrej cenie. Bo regenerowane są drogie - choć pewny zakup. I zmieścić się można w 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że lepiej złożyć z dwóch jedną

Do mojego widziałem skrzynię za 400 zł z pęknięta obudową a druga w podobnej cenie z naderwanym jakimś uchwytem

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!