Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że problem do rozwiązania u pierwszego lepszego mechanika... Jednak może ktoś z was miał taki mankament... Mianowicie od jakiegoś czasu coś stuka i puka w okolicach tylnego lewego koła (od strony pasażera). Z reguły ma to miejsce w przypadku najazdu na jakąś nierówność, dziurę. Co to może być? Amortyzator? Może coś się poluzowało? Właściwości jezdne się nie zmieniły, jednak odgłos bardzo denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli mogę podpowiedzieć to coś napisze. Być może oberwała ci się któras z gum podwieszająca rurę wydechową wraz z tłumikiem. Są tam trzy identyczne gumy, gdzie jedna z nich umiejscowiona jest tuż przy lewym tylnym kole. ( koszt 1 gumy to max 5 PLN). Miałem tak u siebie. Wymieniłem gumy i gra gitara - w aucie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh źle napisałem. chodzi o tylne prawe koło (od pasażera). tłumik jest z lewej więc nie sądzę, że to guma. z tego co pamiętam przy kole są dwie gumy, a trzecia gdzie bo nie kojarzę? puka jednak z prawej strony. sam nad tym myślałem, ale nie sądzę, że to tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to cię zmartwię ja kupiłem nowe amorki i tak sie tłukły. niestety nic nie mogłem zrobić bo były suche a na wstrząsarce wszystko było ok. skończyło sie tym ze jak maiłem dopływ środków do portfela to kupiłem nowe ale juz innej firmy i nigdy do niej nie wrócę ( prewencyjnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tłuczenie tylne - słyszalne przy wolnej jeździe i na zakrętach- to amortyzatory.

Zamolestowałem diagnostę : wszystko gra a tłucze jak łożysko w kole.

Moje mają 80% sprawności a właśnie je wymieniam. W Inter Cars znalazłem gazowe podwójne do tyłu typ Sachs 310-114 (wzmocnione Grandtoure'a) za 225 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Ja też mam problem ze stukaniem. Zaglądaliśmy pod auto, no więc (opiszę to jak kobitka może opisać) koniec tłumika stuka mi o tylnią blachę samochodu i stuka nie tylko na dziurach, ale praktycznie cały czas. Mój Mariusz gdzieś tam zamontował kawałek zwykłego węża od wody, ale nadal stuka. Czy właśnie przy końcu tłumika powinny być te gumy o których piszecie? Chciałabym spojrzeć czy je mam, ale nie wiem gdzie szukać. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być nad tłumikiem końcowym - 2 szt.;

jeśli rura była wymieniana to majster mógł krzywo zmontować część środkową z końcową - wtedy tłumik jest nienaturalnie wygięty/napięty i się tłucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokoko81, a nie miałaś przypadkiem spawanego tłumika? Bo wtedy również (jak w przypadku opisanym przez kolege airman) jeżeli robota nie wykonana dobrze będzie tłukł - a im gorzej zrobione tym bardziej koszmarnie stuka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich, dokladnie mam ten sam problem. Mianowicie stuka mi w prawym kole juz wszystkiego probowalem, poczawszy od oproznienia calkowitego auta po sprawdzaniu na przegladzie u znajomego konczac. Podpowiedzial mi ze moze byc to przyczyna klockow hamulcowych na tylnej osi i mozna to sprawdzic jadac i jednoczesnie hamujac. jednak ten test nie przyniosl rezultatow, nadal stukalo. Wymienilem wszedzie klocki i nadal stuka, wydaje mi sie ze to amorek tylni wali ale jest sprawny.

Co mialbym zrobic w tej sprawie.

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć wszystkim.

Również mam podobny problem, że tłumik trochę stuka od podwozie w okolicach miejsca łączenia tylnej części z środkową. Stało się to po wymianie złączki elastycznej. Stuki są dopiero słyszalne gdy autem wjedzie jakąś dużą nierówność. Mam pytanie czy można z tym śmigać przez jakiś okres, czy w miejscu środkowego tłumika są jakieś gumy?? czy tłumik po prostu zamocowany jest na początku i na końcu??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!