Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwana śruba Wałek rozrządu


Lucas2300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś miałem dość nietypową sytuację.

 

Przy jechaniu ok 70 km/h silnik zgasł, po ponownej próbie uruchomiania rozrusznik kręci ale nie słychać żeby kręcił silnika

 

Po przycholowaniu auta i odkręceniu osłony rozrządu, zębatka od wałka była urwana, a dokładnie śruba od niej. Załączam zdjęcie.

 

Pasek był cały, rolki też tylko ten wałek urwany.

 

I teraz główne pytanie co było tego powodem czy coś zablokowało w silniku i wałek poszedł aż do tego stopnia że urwało śrubę? Auto eksploatowane normalnie, nie dawało żadnych oznak że coś nie tak i tu nagle takie coś?

 

Proszę o porady bo nie wiem od czego zacząć i co z tym fantem zrobić bo sprawa poważna?

 

Dodano: 02 lut 2014 - 01:04

załączam Zdjęcie

http://lucas.exone-web.pl/renault.jpg

 

Proszę o nieużywanie entera pomiędzy każda linijką tekstu oraz zapoznanie się z zasadą dodawania zdjęć

Lewy

Edytowane przez Lewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś dużo szczęścia, to zawory zamknęły się zanim zostały klepnięte przez tłoki. Wypada wykręcić świece i z latareczką obejrzeć denki tłoków czy nie ma na nich śladów spotkania z zaworami. To jednak dopiero początek. Nawet jeśli zawory są całe to jakoś trzeba wydobyć resztki śruby z wałka. Może uda się ją przewiercić i wydobyć wykrętakiem?

Moim zdaniem śruba urwała się z powodu zmęczenia materiału ale mimo wszystko trzeba sprawdzić czy wałek rozrządu obraca się bez oporów. Obawiam się jednak, że bez ściągnięcia głowicy się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o auto, jak w prefiksie tematu (Megane 1 ph1), czyli silnik K7M, to na kole pasowym jest klin i jeżeli koło nie spadło po urwaniu śruby, to nic się nie stało.

A co do samej śruby, to tak jak kolega Lewy napisał wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy: rozrusznik kręci ale nie słychać żeby kręcił silnikiem .

Czy nie obraca wałem korbowym a co za tym idzie tłokami .

Jakoś nikt o to nie pyta a to jest ciekawe , czy to tylko pomyłka piszącego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum jasno mówi o zasadach wklejania zdjęć :notacrook:

7. Publikowanie zdjęć przy użyciu zewnętrznych hostingów zdjęć jest zabronione.

 

Witam, wrzucam dodatkowe zdjęcia, wygląd jak to wygląda w środku i ta śruba od wałka.

Pasek, cały nie zerwany, rolki też z oględziń nie widać żeby były uszkodzone, specjalistą nie jestem.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że z tego silnika to już nic nie będzie. Zerwana śruba jest wynikiem zerwania klina z koła.

Sprawdź, czy choć trochę możesz zakręcić wałem korbowym (ale tylko trochę, co by nie poniszczyć tłoków lub zaworów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciq:

Więcej szkód kręcąc rozrusznikiem nie narobi po ścięciu klina i urwaniu śruby tłoki stuknęły w zawory i to nie raz .

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Co do kolejności uszkodzeń powiedział bym że najpierw pękła śruba a później ścięło kin bo koło się poluzowało. (wnioskuję po płaszczyźnie łba śruby bo nawet nie jest przytarta i po samym pęknięciu )

LOPLOPLOPLOPLOPLOPLOPLOPLOPLOPL

Jak by nie patrzeć taniej chyba będzie zakupić silnik niż robić górę nowy wałek i koło zębate śrubę

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc wstępnie [cenzura] się konkretnie. Propozycja to wymiana silnika, widzę że na allegro idzie takie znajść znaleźć, tylko pytanie czy jest opłacalne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jak to jest z jego ustawieniem w przypadku wymiany? Idzie to sprawnie zrobić? Miałbym to zrobione u znajomego mechanika.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Auto chodziło, bez zażutu zarzutu, reszta sprawna w b.dobrym stanie

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jakieś porady?

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia

Kolego, już tyle razy byłeś upominany, a poprawy brak. Dlatego przyznaję paseczek. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie pytanie, ile chcesz tym autem jeździć i ile możesz na nie wydać. Jak stać Cię na nowe, kup nowe. Jak nie stać, remontuj.

Wymiana silnika jest prosta. Do tego pod maską jest stosunkowo dużo miejsca. Ustawianie go, to po prostu osadzenie na poduszkach.

Napisz jeszcze, co stwierdzono w obecnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!