Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak przyśpieszenia na 4 biegu i wyżej


soda71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników na forum jestem tu nowy i jest to mój pierwszy temat także proszę o wyrozumiałość .

Ale przejdę do rzeczy nie dawno (tzn. 3 miesiące temu) zakupiłem Renault Megane Hatchback 1.9 dTI wersje 98 koni z 2001 roku .Mam z nią pewny problem przy okołu 85 km/h na 4 biegu samochód ma praktycznie zerowe przyśpieszenie i zachowuje się bardzo ospale , z trudem udało mi sie go rozpędzić do 130km/h i to z górki ,zapomniałem że Renia ma przejechane 210 tys więc jak na diesela w tym wieku nie jest to zły przebieg . Czy wie ktoś co może być przyczyna takiego zachowania mojej Megany licze na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podbijam pytanie, choć może autor już znalazł odpowiedź. Mój problem dotyczy braku mocy, spowodowanego najprawdopodobnie doładowaniem powietrza. Objawy: 1. "Liniowy" wzrost obrotów (brak charakterystycznego przyspieszenia przy wchodzeniu powyżej 2000 obr. 2. Prędkość maksymalna 120-130 km/h 3. Maksymalne obroty na 4 biegu 2900, na 5 2700, gdzie powinno być ponad 3500

jestem nowy, proszę o wskazówki odtyczące diagnozy, bo objawy wydają mi się charakterystyczne, które określił bym po prostu brakiem turbo, ale czy to na pewno będzie turobsprężarka, czy może jakiś zawór sterujący? Jak jakaś dobra dusza mogłaby jeszcze wskazać gdzie w Krakowie można tanio i solidnie naprawić taką usterkę będę podwakroć :) wdzięczny

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja niestety do dzisiaj nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, auto nadal przyśpiesza jakby chciało a nie mogła, jednak auto wchodzi normalnie na obroty może silnik już nie ten.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!