Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganki do porównania


Roland_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zmienić moją obecną megi, na inną tylko z mocniejszym silnikiem, interesują mnie te dwie:

Mój odnośnik

Mój odnośnik

I tutaj zaczynają się schody.

W niebieskiej jest trochę rdzy, i wymaga małej opieki,

Kolor żółty mi osobiście nie pasuje, więc bym był skłonny go zmienić na jakiś ładniejszy (gadałem już z moim kumplem lakiernikiem i wycenił mi przemalowanie na niecałe 2tyś), ale ta ma przebieg ponad 300tyś km. a nie wiem ile te silniki wytrzymywały.

Dodam że będę chciał ją zagazować.

Pomóżcie i coś doradźcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to cudów spodziewać się nie można. Ja bym odpuścił tą żółtą. Po pierwsze nie odbędziesz jazdy próbnej bo się nie da :?:. Poza tym wypadałoby sprawdzić co faktycznie jest do wymiany. Koleś napisał, że trzeba półośke nową wstawić, a kto wie czy pół zawieszenia z przodu od strony uderzenia nie poszło. Poza tym jak chcesz pakować gaz do silnika, który ma 300 tyś nakręcone to musiałbyś sprawdzić kompresję itp bo inaczej założysz gaz, a za pół roku silnik się rozleci xD

Ta niebieska chyba lepsza. Przypuszczam, że znasz się na rzeczy skoro kupujesz auto za takie pieniądze, wiec jedź, oglądnij i oceń :)

Edytowane przez Boss
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, już traciłem nadzieję że ktoś odpisze, ugadałem się z gościem od tej żółtej że pojedzie to naprawi i w niedzielę jadę ją oglądać, o kompresji też myślałem żeby sprawdzić tylko jak gadałem ze znajomymi to nikt nie ma tego miernika, a żaden mechanik nie chce mi wypożyczyć. A jako że to niedziela, to warsztaty nie będą otwarte żeby tam pojechać i zmierzyć.

Edytowane przez Roland_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze się uda od razu odpisać po prostu ;) Kompresja przy planowanym gazie i takim przebiegu warta sprawdzenia mimo wszystko. Daj znać jakie wyniki oględzin <czerwona>

Edytowane przez Boss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aston76 uwagi typu

zaraz będziesz narzekał, że renówka to szajs.

daruj sobie, jeżdżę meganką która jest u mnie w rodzinie 7 lat i nigdy nie było z nią problemów. Nie jestem uprzedzony do jakiś marek samochodów, poprostu wiem że jeśli o samochód się dba to ten się odwdzięczy bezawaryjnością.

 

A wracając do tematu, dziś kupiłem megi 2.0 16v z 1997r (szczegóły i zdjęcia jutro wrzucę w odpowiednim temacie).

Właściciel żółtej meganki pomimo obietnic że wymieni tą półoś, tego nie zrobił, więc sobie ją odpuściłem.

A z tą niebieską ktoś mi sprzątnął sprzed nosa (trudno, kto pierwszy ten lepszy).

W między czasie znalazłem ofertę czarnej meganki miała spore wyposażenie, niską cenę, ale mało zdjęć. Był ładnie opisany silnik, że 2.0 16v i dokładnie 147km, przez telefon też mnie zapewniał że to ten silnik, że wszystko jest ok. Pojechałem po nią aż 150km i się na miejscu okazało że ma silnik 1.6 8v (taki sam co już miałem), można sobie wyobrazić jak się wtedy zdenerwowałem.

Chwila cierpliwości popłaciła i przed domem stoi nowa megi <szukaj> ale o tym jak już wspominałem jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!