Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Syrenka alarmowa.


Rekomendowane odpowiedzi

No i jak ci się do maski dobiorą, nawet amatorzy (złodziej spec zrobi to i tak) to cały alarm wyłączą bo odłączą akumulator. Chyba, że masz awaryjny tylko do alarmu odpowiednio schowany. Jak znam życie to nie masz ;-) Ja tam wolę mieć wszystkie "czujniki" sprawne i podłączone :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak moge przetestowac alrm? Kupilem megane z alarmem podobno ale nie wiem jak on dziala. Gdy otwieram samochod z pilota swiatla migaja i otwiera sie centralny. Sa tez naklejki na szybie, informujace o alarmie. Jak moge sprawdzic czy dziala nie wybijajac szyby? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

standartowo alarmy maja 3 rodzaje czujnikow dodatkowych, sa to

1)czujnik zbicia szyby

2) ultradzwieki (taki mikrofoniki, najczesciej dawanew okolicach slupka szybyczolowej)

3)czujnik udarowy lub jak kto woli uderzeniowy

 

pierwszy z nich wyzwala alarm w przypadku zbicicia szyby czasem nawet jak sie czyms metalowym uderzy w szybe

 

drugi dziala na tej zasadzie ze monitoruje wnerze auta, jesli np, przez otwarte okno wlozymy reke powinien aktywowac sie alarm, lub jesli w aucie zrobi sie przeciag tez sie wlacza,nie wiem dokladnie ale chyba ten czujnik dziala na ruch powietrza w samochodzie

 

trzeci reaguje na wszelkiego rodzaju uderzenia w samochud,

 

sa tez czujki reagujace na przechylanie auta ipt itd dlugo by sie rozpisywac.

 

Z tego co pisze kolega to watpie ze alarm jest zamontowany w tym aucie, jesli nawet nie ma 3 podstawowych czujnikow jakie opisalem to kazdy nawet najprostrzy alarm jest podlaczony pod wylaczniki krancowe w drzwiach,masce i klapie bagaznika. wiec jesli auto nie zareagowalo na otwarcie drzwi to sadze ze alarmu nie ma.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!