Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Homologacja


lukas285

Rekomendowane odpowiedzi

Też się jednego czasu orientowałem w tym kierunku, nie wszystkim butlom da się przedłużyć homologacje, to zależy od oznaczeń nabitych na butli. Brak oznaczeń, brak możliwości przedłużenia,są oznaczenia, jest możliwość jednorazowego przedłużenia na 10 lat. W Krakowie koszt około 250zł(trwa to około 4godz,nie 4dni). Diagnosta mi powiedział tyle, że jak skończy mi się homologacja, nie podbije mi dowodu, ale zasugerował mi też, że jeśli zrobię to nawet dzień przed końcem, podbija bez problemu i mam w sumie rok spokój do następnego przeglądu, więc wnioskuję że nie jest to jakieś wykroczenie jeździć po upływie homologacji. Ale że to było Stare auto i pojechałem do przeglądu niestety po upływie homologacji, to dopadłem butlę za 100zł z homologacją do 2017r,czyli używaną, wymieniłem ją pod garażem w godzinę, i przegląd przeszedł bez problemów, diagnosty nie obchodziło skąd mam butlę i kto ja zmieniał, interesowały go tylko papiery z aktualną homologacją, wklepał w komputer, skasował 160zł i powiedział do zobaczenia za rok. Auto sprzedałem 2 miesiące później.

Mam nadzieję że pomogłem.Pozdrawiam. B-)

Edytowane przez rafoooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po homologacji to opowiem co i jak.

Robiłem swoją "starą" butlę ponieważ mam Vialle i tam butla jest znacznie droższa niż legalizacja.

Legalizacja kompletna butli montowanej w miejscu koła zapasowego (demontaż butli-pompa w zbiorniku-sporo z tym zabawy jest, legalizacja, montaż) 400 zł i mam na kolejne 10 lat (maksymalnie butla może mieć homologację do okresu kiedy kończy 20 lat od daty produkcji. Wszystko trwało 3 dni ponieważ dozór przyjeżdża do warsztatu raz w tygodniu.

Przy normalnym zbiorniku - w sensie bez pompy gazu (zapytałem z ciekawości) około 250 zł.

Niedogodnością jest czas oczekiwania i konieczność jazdy na Pb w tym czasie jednak przy mojej instalacji koszt kilkakrotnie mniejszy niż zakup nowego zbiornika - koszt ponad tysiąc złotych.

Z drugiej strony jeżeli dla kogoś kto ma "zwykłą" butlę nie jest problemem poczekać 3 dni to 100-150 zł chyba nie warto więcej wydawać na nową butlę bo w niczym ona nie jest lepsza od tej starej.

Edytowane przez bamilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile lat dostaniesz homologację nie zależy od jakiejś woli czy chęci tego, kto to robi. Zasada jest taka: Zbiornik ma datę produkcji i od tej daty dostaje homologacje na 10 lat. Jak się ona skończy można zamontować kolejną butlę (nową lub używkę ale z ważną jeszcze homologacją) lub zrobić homologację tej posiadanej i wówczas, jeżeli butla jest w dobrym stanie (a to ocenią już wizualnie na początku, zresztą jak siedzi w aucie to raczej będzie ok, problem bywa z tymi montowanymi na zewnątrz bo korodują) to dostajesz na kolejne 10 lat od razu czyli do daty produkcji + 20 lat bo butla może być używana maksymalnie 20 lat od wyprodukowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!