Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po tygodniowym mroźnym postoju


i_qwan

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Pojawiam się tutaj zawsze kiedy mam z moim autkiem problem. Ostatnio w czerwiec lipiec. Od tego czasu czyli 8000km było spokojnie błogo. Obchodziło mnie tankowanie kontrola płynów i radość z jazdy a no i te raty za remont silnika. No ale do rzeczy.

Rzecz się dzieje w zimie, jeździłem autkiem po mieście było zatankowane muszę się przyznać ;) w nie najlepszej jakości diesla (jakieś lewe paliwo. Mało jeżdżę i w baku mam jeszcze paliwo z czasu letniego. Przejeździłem na tym paliwie jakieś 50 km i odstawiłem autko na parking i stało tak tydzień czasu. I tutaj pojawia się problem. Samochód zamrożony zakopany w śniegu więc odpalam. Autko chodzi, prawie dobrze sprawia wrażenie jakby chodziło na "ssaniu" trochę głośniej(głuchy stukot) trochę ociężale. W końcu na podwórku -16. Myślałem, że tak musi być ale problem nie znikał pomimo, że autko już dogrzane zrobione jakieś 70km w ruchu miejskim. Pomyślałem, że to paliwo, więc do sklepu dodatek do paliw zimowych i przegonienie autka żeby trochę popracowało. Dolane 20 litrów zimowego paliwa ze stacji no i jazda. SPALANIE 14l/100 ;) na drodze raczej szybkiego ruchu. Teraz się zastanawiam czy przyczyną tak dużego spalania i nieznikającego stukotu "tak jakby z okolic wtrysku" może być zaklejony lub ograniczony w przepływ paliwa filtr. Noszę się z zamiarem wymiany filtra i zastanawiam się czy to dobry kierunek.

Od razu mówię, że silnik przeszedł kapitalny remont łącznie z nowym nowiutkim turbo, więc raczej obróconą panewkę czy przetartą gładź cylindra chciałbym wykluczyć. Chyba, że nie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!