Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła przeciwmgielne


Dulek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc z góry dziękuje!

jestem właścicielem Renault megane 97r 1.6Rt. nie mam świateł przeciwmgielnych przednich i tylnych, dojście prądu do bezpieczników jest lecz brak wyjścia w lampach, może ktoś z was wie jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Danielossss opisze jak a ja tylko dodam ze w megi czesto padaja dzwignie, ale glownie przelaczanie kierunkow, mozesz sprawdzic tez przekaznik, moze nie lapie...

dojście prądu do bezpieczników jest lecz brak wyjścia w lampach
czyli za skrzynka z bezpiecznikami masz prad w obwodzie na kablach a dopiero przy lampach nie? w takim razie gdzies miedzy bezpiecznikiem a swiatlami, obstawiam jakas wtyke (glowna) albo przekaznik.

 

PS: no i gratuluje slusznego wyboru oraz witam na forum :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kontrolki to na razie odpuść, w twoim liczniku są chyba jeszcze na żarówkach więc może po prostu padły. Szukaj usterki we włączniku.

 

Jeżeli chodzi o dobranie się do włącznika to mniej więcej tak:

opuścić kierownicę na dół

- odkręcić osłonę dolną przełączników (3x torx od spodu)

- zdemontować osłonę dolną delikatnie pociągając do dołu

- odkręcić kolejne dwie śrubki torx (są pod kierownicą- trzeba ją odpowiednio ustawiać) trzymające górną osłonę

- jeżeli auto posiada sterowanie radiem przy kierownicy to też należy zdemontować mocowanie pilota (jeden torx pod półkolistą (otwieraną) klapką pilota

- wysunąć wtyk z wiązką kabli wchodzący do lewej części przełącznika zespolonego

- odkręcić następne dwa torxy, albo krzyżaki trzymające lewą część przełącznika i wymontować go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... przekaźnik a gdzie on jest umieszczony?

 

[ Dodano: 2007-01-30, 10:47 ]

DrNO, a gdzie ta wtyka (np. główna) i ten przekaźnik są umieszczone??

 

[ Dodano: 2007-01-30, 10:50 ]

ok dzięki spróbuje dobrać się do tego włącznika.

 

[ Dodano: 2007-01-30, 10:53 ]

Danielossss jak masz jeszcze chwilę to powiedz mi coś o tych wtykach i tym przekaźniku o których napisał DrNo, bo widze że sie w tym orientujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij osłone kierownicy. Po lewej stronie pod przełącznikiem zespolonym powinienes zobaczyc kabelek, chyba zielony. Jest on od tylnych świateł p-mgłowych. Nieraz lubi sie odlutować. U mnie wlaśnie tak było. Lutownica i .....sam to zrobisz :mrgreen:

 

P-mglielne przednie nie są obowiązkowe i powinienieś mieć je chyba na oddzielnym wyłączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-mglielne przednie nie są obowiązkowe i powinienieś mieć je chyba na oddzielnym wyłączniku.

 

Jest to ten sam włącznik - przekręcasz raz zapalają się z przodu przekręcasz dalej drugi raz to zapala się tył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już jesteśmy przy światłach przeciwmgielnych to pytanko.

Megane II chodzi o tylne lampy przeciwmgielne, lewa świeci, prawa nie, wiem że auto miało naprawiany-lakierowany prawy bok. Po rozkręceniu lamp zauważyłem, że z lewej strony do kostki dochodzą 3 przewody (przypuszczalnie: masa, + przeciwmgłowe, + wsteczne), natomiast z prawej strony dochodzą dwa przewody :mrgreen: . Jednak kostak wygląda na oryginalną, gdyż pozostałe miejsca na kable są zaślepione niebieskimi końcówkami. Czy tak ma być? :cry: Czy musze pociągnąć dodatkowy kabel. Jeżeli tak to skąd najlepiej to zrobić? Jeżli nie to o co chodzi?

Oczywiście żarówka sprawdzona, jest ok.

 

Poszukałem i znalazłem post DrNO, który wyjaśnił :) mi, że faktycznie firma Renault nie montowała kabla do prawej lampy przeciwmgielnej :shock: :-/ . Więc pytanie:

Jeżeli chciałbym to przerobić, to od czego zacząć gdzie się dopiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!