Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika potrzebna pomoc


Jolero

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj pierwszy raz także witam serdecznie :P

 

A więc do tematu.

Posiadam Renault Megane Scenic II 1.9DCI 110km rok 2006 po lifcie, tak się stało, że obróciłem panewki i proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy wymianie silnika?? Czy musi być on identyczny? Czy mogę go zamienić np: na 105/120/130km ? słyszałem, że 110km to stłumiona wersja 130km i że konie nie mają tutaj znaczenia tylko miejsce umiejscowienia pompy? Czy to prawda?

Czy może też lepiej oddać do naprawy?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Podstawą są koszty najpierw wyceń naprawę i skoro to tylko wał a reszt igła to może warto robić.

Jeśli wymieniasz nie kombinuj tylko zakładaj ten sam bo kombinowanie moze obrócić się przeciw Tobie.

Nie szukaj najtańszego silnika (jesli wymieniasz tylko z gwarancją ale nie tylko taką że odpali jak założysz).

To tak w skrócie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam silnik sprawował się super, dlatego mam dylemat i najchętniej bym go zrobił.. tylko nie ma pewności, że ktoś zrobi go dobrze a kupując używke też nie wiem co wsadzam i zazwyczaj takie też są bez gwarancji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Jesli góra jest ok. czyli kompresja i nie brał oleju a masz dobrego szlifierza to za rozsądne pieniądze naprawiaj tylko sprawdź pompę olejową a szczególnie zawór przelewowy i po remoncie zmieniaj olej (5W40) co 15 kkm albo raz w roku.

Co do zakupu silnika to polecam bo ci ktorzy kupili od nich nie mieli problemów: http://silniki.com.pl/

Ceny nie są co prawda te co na allegro ale silniki sa pewne (i żeby nie było nie mam w tym żadnego interesu).

Ostateczna decyzja należy i tak do Ciebie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lałem 5w30 mobila i sprawował się rewelacyjnie. Rozumiem, że po wymianie panewek lepiej zmienić na gęstszy? aha i mechanik coś wspominał, że w tych modelach są montowane panewki miękkie i twarde, czy jest coś takiego i czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!