Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy opony 155/80/13 spasują na lato?


Sap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Megane I phI z '98 1.4e

<><><><><><><><><><>><><><><>

Auto zakupiłem z oponami zimowymi 175/70/13 82Q i zaczynam rozglądać się za oponami na lato. Mam opony letnie Pirelli 155/80/13 79T z poprzedniego auta, które starczą jeszcze na kilka sezonów.

Czy mogę wykorzystać te opony do Meganki? Czy może lepiej zakupić nowe opony 175/70/13 82T lub szersze?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wg. kalkulatorów mieszczę się w 0.5%. Zastanawiam się tylko, czy opony nie będą za wąskie oraz jak będzie się przez to prowadziło auto.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony 155/18/13 mam z Corsy C i dlatego zastanawiałem się czy Meganka sobie na nich poradzi.

Dziś porównałem wizualnie je przy aucie i wyglądają jak parówki przy tym autku. Czyli muszę je odpuścić - samobójcą nie jestem.

Miałbym jeszcez jedno pytanie:

1 - Jeżeli będę kupował nowe letnie opony to warto poszukać szerszych opon R14 lub R15 (plus felgi),

czy wziąć standardowe 175/70/13?

Auto nie jeździ na żadne spoty itp. - jest zwykłym środkiem transportu dla osób po 30-tce.

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się zarejestrowałem to przegrzebałem większość tematów o oponach, jakie tu forumowicze do Meganki phI chcięli wsadzać i m.in. zapoznałem się też z linkiem, który podałeś.

Wiem, że salonowy wymiar u mnie to 175/70/13. 155-tki miałem po Corsie C i wiem już, że są za wąskie dla MIphI (więc trzeba będzie je sprzedać). Czas szukać czegoś nowego, bądź używanego w dobrym stanie.

Chciałem się tylko jeszcze dowiedzieć, czy warto się pchać w szersze opony i większych felgach np. 14" przy moim zastosowaniu auta, czy po prostu kupić opony 13-tki i jeździć na rozmiarach podanych przez producenta. Pytam, gdyż szukając nowych opon mogę się dostosować do wskazówek doświadczonych użytkowników forum.

Nie szukam wizualnej estetyki, tylko dobrej przyczepności i komfortu prowadzenia auta. Dodatkowo staram się myśleć przyszłościowo, gdybym inwestował w inne auto Renault, aby opony w razie czego można było przełożyć.

Przekopię temat opon jeszcze pod tym względem, może coś pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć?

Jeżeli chcesz poprawić wygląd to możesz się nawet zainteresować 15" alusami, byle dobrać odpowiedni rozmiar opony do tych felg.

Natomiast jak ci nie zależy to zostań przy rozmiarze jaki masz.

Wystarczy wejść do dowolnego sklepu internetowego z oponami i porównać ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sugestie. Wesprę się jeszcze pozostałymi tematami i coś dobiorę.

Myślę, że temat jest do zamknięcia.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!