Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dci - montaż grzałek nurkowych i... problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Otóż kilka dni temu zamontowałem sobie grzałki nurkowe do mojej meganki IPHII silniczek 1.9 dci. Na początku wszystko szło gładko, przeciągnałem oryginalną wiązką kabelki od pinów E4 i J4 do sterowania masą cewki przekaźników, podpiołem zasilanie, zaktywowałem na ddt2000 - zanim założyłem przekaźniki na kompie miałem dwa błędy ciągłe - relasis thermoplungeurs 1 i relasis thermoplungeurs 3 - myślę sobie ok, wszystko działa jak należy, jednak po założeniu przekaźników nadal mam błąd relasis thermoplungeurs 1 - za przekaźnik ten odpowiada pin J4 w kompie - sprawdziłem połączenie - ok, przekaźnik podmieniłem z innym działającym - niestety bez rezultatów. Mam pytanie czy może być coś uszkodzone w kompie, jeżeli tak to co - jakiś tranzystor na wyjściu tego sterowania ? Kurcze nie wiem co robić dalej - koledzy poradzcie :P

Edytowane przez Pinto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie...

 

Wiem że odgrzewam kotleta ale już wiem napewno że to wina kompa... Byłem ostatnio podpiąć samochód pod clipa, wszystko zostało aktywowane ok. i komputer dalej wywala błąd przekaźnika grzałki nurkowej numer 2 na pinie J4. Mam takie pytanie czy jeżeli zakupiłbym drugiego takiego samego kompa dużo jest kombinowania z przerzuceniem danych immo itp. i czy jestem w stanie zrobić to samodzielnie za pośrednictwem ddt2000, a jeżeli nie to czy ktoś z szanownych kolegów posiada może jakiś schemat ecu co bym mógł przelutować ten trazystorek na wyjściu tego pina J4 ? Może jakieś zdjęcia kompa od środka, mój komputer to Bosch 0 281 010 819 HOM8200285690200166362. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!