Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z elektroniczną przepustnicą 1.6 16V


pablusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam megane coupe I PHII 2001r. silnik 1.6 16V 107KM.

Problemem są falujące obroty. Na zimnym silniku wszystko jest ok, jednak gdy osiągnie temperaturę, obroty na biegu jałowym oraz po wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy wskakują na ponad 2000 obrotów.

Myślałem że problem jest w krokowcu, odstawiłem auto do mechanika i przy odbiorze powiedział że tutaj krokowca nie ma tylko jest jakoś połączony z przepustnicą. Wyczyścił przepustnicę oraz wymienił jakiś przewód idący do przepustnicy bo był dziurawy i ciągnął lewe powietrze. Wszystko było OK przez cały tydzień, później problem powrócił. Auto odstawiłem więc do innego mechanika, który również wyczyścił przepustnicę ale powiedział że problem prawdopodobnie wróci i że trzeba będzie wymienić przepustnicę (koszt 400zł). Minął kolejny tydzień, problem powrócił. I teraz moje pytanie, czy można coś zrobić z tą przepustnicą elektroniczną? Bo 400zł to nie małe pieniądze niestety. Czy jest możliwość że może jest jakaś nieszczelność w dolocie? Czy jednak skoro przez tydzień od czyszczenia przepustnicy wszystko jest OK to na bank wina leży po jej stronie?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Po pierwsze diagnostyka i sprawdzenie sondy lambda i reszty bo inne czujniki też mogą powodować wariowanie obrotów dopiero po stwierdzeniu że wszystko ok wymienia się przepustnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię.

A jest sens brać się za wymianę oringów na przepustnicy?

Myślałem jeszcze że może gdzieś jest nieszczelność w dolocie i ciągnie lewe powietrze, ale skoro po czyszczeniu przepustnicy na kilka dni jest wszystko OK to chyba to nie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!