Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Muł -dziwny pedal gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... od jakiegos czasu moje auto ma mula (Megane I 2002 1,9 DCI). Podlaczylem je pod kompa i pokazalo blad zaworu EGR, wyczyscilem go niby jest lepiej ale nie do konca. Zauwazylem ze pedal gadu ma jakies dziwne polozenie tzn. tak jak by nie odbijal (jak podniose go to i tak opada do jakiegos tam pulapu) i nie dochodzil do konca, jak wcisne go na maxa (nie dojdzie i tak do samej podlogi) to wchodzi na obroty ale boje sie ze cos tam moze peknac. Co to moze byc ???

 

Pozdrawiam Błażej

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, chyba nie doczytałeś regulaminu, bo wtedy wiedziałbyś, że na tym forum obowiązują pewne zasady. Proszę się do nich zastosować i pisać po polsku. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Pedał gazu może się zepsuć,błąd EGR-a jeśli pojawia się jako usterka eletryczna może świecić kontrolką ale silnik może pracować normalnie.

Z Twojego opisu wynika że masz 2 różne problemy bo pedał gazu jest elektryczny i jeśli opada to mogła pęknąć sprężyna.

Chyba że chodzi Ci o reakcję na pedał gazu to wtedy inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to bardziej mi chodzi o pedał gazu... prędzej wciskałem go do samej "dechy" i przyśpieszenie było ok a teraz jak wcisne pedał do oporu to pod niego mogę jeszcze spokojnie włożyć stopę.

Edytowane przez SPINACZFKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Przyczyna już jest znana, co do pedału gazu bylo wszystko ok. U jednego mechanika wyskakiwał mi błąd EGR, wybrałem sie do innego i tam wyszło że Turbina nie cięgnie, na szczęście tylko sie przywiesiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam,że w silniku 1.9 dCi 102km egr nie wyświetli błedu na desce rozdzielczej, jak już wyczyściłeś egr to po prostu wypnij od niego kostke, zawór w tym silniku jest tak skonstruowany, że nie ma potrzeby zaślepiania go wystarczy go odpiąc na wyłączonym silniku gdy znajduje sie w pozycji zamknietej aby miec z nim spokój na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, pewnie bład na desce rozdzielczej wyskakiwał z niepoprawnego działania turbiny. Jak wyżej pisałem u jednego mechanika po podłaczeniu do kompa własnie wywalało bład EGR ,cwany uparczywie kazał mi wymienić ów EGR, na szczeście wybrałem się do innego mechanika i tam doszli w 5 min ze to turbina. Teraz autko smiga jak ta lala i nie zapala już się kontrolka na desce.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!