Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Coś mi stuka w maglownicy. Mianowicie - zarówno przy włączonym silniku, jak i na postoju (głośniej), przy energicznych, szybkich i krótkich ruchach kierownicy prawo/lewo, słychać wyraźne stukanie. Tak jakby ktoś delikatnie młotkiem pukał w magiel. Sprawdziłem na kanale jak sprawa wygląda: na drążkach kierowniczych/końcówkach nie wyczuwam luzu. Poprosiłem drugą osobę, by energicznie kręciła kierownicą, i ewidentnie stuki wyczuwalne są ze środka maglownicy, prawdopodobnie w miejscu połączenia listy z zębnikiem.

Stuka również przy jeździe po bruku i bardzo dużych nierównościach, gdzie auto wpada w drgania. W moim odczuciu układ kierowniczy nie jest w pełni stabilny podczas jazdy. Z magla nie ma żadnych wycieków. Słyszałem, że taki luz można skasować jakąś śrubą na maglu. Wie ktoś co można z tym zrobić?

Edytowane przez herrscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, prawdopodobnie delikatny luz na maglownicy...o regulacji słyszałem, czytałem, ale gdy się przesadzi ponoć ciężej kręci się kierownicą. Pomaga na chwilę i później jest jeszcze gorzej, aczkolwiek to są opinie wyczytane w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Można wykasować luz pomiędzy zębatką a listwą . Z tyłu przekładni masz śrubę (krążek o śr. ok. 30mm) tuż za listwą. Reguluj na rozgrzanym aucie , przekręcając śrubę stopniowo o 3-5 stopni max . Po każdym przekręceniu sprawdz czy podczas jazdy ( auto rozgrzane) kierownica powraca bez oporów od skrajnego do skrajnego położenia.Ważne by silnik był rozgrzany (olej w układzie wspomagania) ponieważ luz w miare nagrzewania maleje i po regulacji na zimno na rozgrzanym kierownica może nie "powracać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie posiadam taką śrubę regulacyjna wspomaganiu w jaki sposób (czym ją "kręcić")aby skasować luz na maglownicy.

Link:http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/LMer_GbZ6oqLLdRN8j1tdW504RKgET

Zdjęcie zapożyczone z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!