Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła awaryjne podczas hamowania


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

W orginalnej polskiej instrukcji obsługi przeczytałem że przy nagłym hamowaniu powinny się włączyć światła awaryjne :?:

Czy tak jest w rzeczywistości czy tylko tak napisano w instrukcji. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uzyskac dobre przeciezenie...

 

Najlepiej sprawdzic odhamowujac sie ze 150 do zera na granicy ABSu - wtedy wlacza sie wspomaganie hamowania - zawsze - towarzysza temu swiatla awaryjne i wypadanie galek ocznych :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzic odhamowujac sie ze 150 do zera na granicy ABSu - wtedy wlacza sie wspomaganie hamowania - zawsze - towarzysza temu swiatla awaryjne i wypadanie galek ocznych :evil:

 

Ale wniosłeś do mojego tematu :?: poziom przedszkolaka,po to jest Forum aby się zapytać a jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie udzielaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem dwoma megankami z 2001 obecnie scenikiem z 2001 i w żadnym nie włączały mi sie awaryjne podczas nagłego hamowania. może w instrukcji napisali a jest to opcja dla wersji super wyposażonej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz w zyciu cos takiego mi sie wlaczylo w megane......hamowanie ze 160 km/h do zera na wbitym hamulcu w podloge na moscie siekierkowskim w Warszawie na suchej nawierzchni...nie chce sie juz rozpisywac nt ww sytuacji (chcialem wyjsc i pobic goscia), ale wlasnie wtedy po raz pierwszy wlaczyly sie automatycznie swiatla awaryjne. to samo mialem w lagunie (hamowanie z ok 90 km/ do zera).

ostrzega to po prostu następnych kierowców :?:
a powod jest dokladnie taki jak wymienil Piok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Megankach II jest to montowane seryjnie i w lecie włączyły mi się kilka razy, nawet przy nie tak ostrym hamowaniu. Natomiast teraz ze 100 km/h hamowałem do 0 i nic. Poczekam, aż nawierzchnia się osuszy i spróbuje dać heble w podłogę czy się włączą, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na obwodnicy Białobrzegów k. Radomia musiałem zwolnić o 60 km/h bo ciężarówki postanowiły zrobić sobie wyścigi i wtedy pierwszy raz awaryjne się włączyły. Nieraz ostro hamowałem ale widać tylko wtedy położyłem się na hamulcu. Także nie wiem co jest wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie tylko zalezy od predkosci czy tez roznicy predkosci, ale przede wszystkim od szybkosci i energii z jaka wciskamy pedal hamulca.

W moim przypadku wlaczyly sie awaryjki gdy przyspieszalem a w nastepnej chwili hebel niemal w podloge (ehh te czerwone swiatla;p)

Dodam ze nigdy podobna sytuacja nie zdarzyła sie w [ meg I phII] jedynie w [ meg II phII]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szaleje po miescie i jest sucho czesto mam doczynienia z awaryjkami. Zazwyczaj jak hamujac z duzej predkosci zwiekszam sile hamowania dosc dynamicznie. Czuc wtedy przeciazenie, pedal sie przykleja do podlogi i awaryjki migaja. Jak mam dobry dzien :evil: to dwa trzy razy migna :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie zdarzyło, żeby automatycznie awaryjne się włączyły przy hamowaniu (no chyba, że pasażer kolanem :?: ). Wydaje mi się, że jak już, to pod koniec produkcji 'jedynki' w co lepiej wyposażonych wersjach mogło się coś takiego znaleźć, ale osobiście nie słyszałem o takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie jest tak po wczorajszej wymianie płynu hamulcowego przeprowadziłem test jadąc 60 km/h nacisnąłem z całych sił hamulec i zaświeciły sie awaryjne i mrugały tak długo az nie puściłem hamulca. Sądzie ze włączają se wtedy gdy gwałtownie wciśnie sie hamulec i uzyska jakieś przeciążenie dudze typy 2g i tyle na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!