Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje silnika


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kiedyś zakłądałem taki temat, ale minęło już sporo czasu i nie chciałem starych śmieci odświeżać, tym bardziej, że zaszły dodatkowe okoliczności czy też objawy. I w związku z tym chciałem się was poradzić, ew. poprosić o Waszą opinię. Kiedyś może się to komuś na forum przyda :)

<><><><><><><><><><>><><><><>

Moje auto wpada w dziwne wibracje przy określonych prędkościach obrotowych (od 1800 do 2100) i to tylko na piątym (mocniejsze wibracje) i czwartym biegu (słabsze). I teraz uwaga: LEKKIE dotknięcie pedału sprzęgła, dosłownie oparcie stopy o niego, powoduje, że wibracje ustają!

<><><><><><><><><><>><><><><>

Forumowicze wskazywali mi na kilka elementów. Skrzynia, sprzęgło, koła, tarcze hamulcowe a nawet poduszki silnika. I teraz co ustaliłem do tej pory i jakie są moje tropy. :)

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Sprzegło - zostało wymienione, wibracje nadal występują. Na marginesie należy przyznać, że sprzegło, a dokładnie sprężyny tłumiące tarczy2 i łożysko było na wykończeniu. Jednakże wymiana (na Valeo) nie przyniosła poprawy.

2. Skrzynia - nie znam sie na tym za dużo, przy wymianie sprzegła mechanik stwierdził że zęby wyglądają ok, smarowanie jest też w porządku, więc pewnie pozostaje do wymiany łożysko, które normalnie gwiżdze. Ale muszę zauważyć, że wibracje pojawiły się przed gwizdem piątki.

3. Koła i tarcze - szczerze jeśli to nie żaden wałek lub łożysko w skrzyni, to podejrzewam tarcze i koła. Koła są bardzo krzywe, trudno stwierdzić czy opony czy felgi natomaist tarcze latem idą di wywalenia z powodu zużycia. Tylko, nawet jeśli to wina kół, to dlaczego wibracja ustaje po dotknięciu pedału sprzęgła.

4. Poduszki - wszystkie oprócz dolnej wymienione (oryginały).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Reasumując, według mnie to albo jakiś wałek w skrzyni ew. łożysko lub coś z kołami.

<><><><><><><><><><>><><><><>

A Wy jakie macie wnioski na ten temat?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dodano: 26 kwi 2014 - 00:37

Nikt żadnych sugestii nie ma? :mrgreen:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!