Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mapa spalania BRC


Drac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam renault megane kombi z 2001 roku, silnik 1,4 16v w moim autko mam pół roczna instalację BRC sequent.

Od jakiegoś czasu z autem zaczęły dziać się problemy gdy jeździ na gazie, mianowicie autem szarpie i traci moc dzieje się to zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku, nie występuje ten problem ciągle lecz momentami np przy ruszaniu ze skrzyżowania. A innym razem rusza normalnie. Dodam auto na benzynie jeździ idealnie.

Ostatnimi czasy auto ciągle oddaje do gazowników którzy ciągle dostrajają instalację co pomaga na kilka dni.

Postraszyłem ich troszkę i wzięli się za ten samochód dokładniej, auto jest już u nich tydzień, mówią ze powymieniali wszystkie możliwe podzespoły do gazu, reduktor, centralne, wtryski itd..

i ciągle coś rozstraja im krzywa spalania która wgrywają.

Straszą mnie już ze to musi być coś z autem gdyż z ich strony powymieniali już wszystkie możliwe podzespoły i mam praktycznie nowa instalacje w aucie a ciągle rozstraja im coś ta krzywa spalania.

Proszę o Wasze opinie, czy to może być wina samego auta, tzn sondy, świec itd? tak jak pisałem na benzynie auto chodzi idealnie.

 

Dodano: 01 kwi 2014 - 12:00

Stwierdzili, że to wina wtryskiwacza benzynowego, że niby przepuszcza i auto pracuje i na benzynie i na gazie.

Nie jestem pewien czy to jest prawdziwa usterka, czy nie była to jakaś drobnostka a oni wymyślili ten wtryskiwacz żeby wytłumaczyć dlaczego auto tak długo diagnozowali i chcą mnie obciążyć za diagnozę która trwała 2 tygodnie.

Proszę o Wasze opinie.

Edytowane przez Drac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawili, okazało się, że kostka przy wtryskiwaczu robiła zwarcie i cały czas podawało benzynę.

Uznali ze to nie podlega pod gwarancję bo to wina auta i obciążyli mnie za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!