Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskażnik poziomu oleju różnie wskazuje.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem na pewno ze czujnik ten zmienia swoje wskazania w zaleznosci od temperatury, wiec przy mrozie moze Ci wskazywac np ze masz powiedzmy 90% wartosci max. Mi tez czasami wskazowka nie chce sie podniesc, ale wystarczy ze wylacze zaplon, i przekrece kluczyk raz jeszcze i juz jest ok. Dzieje sie tak powiedzmy raz na 20 razy jak zapalam autko, tez bym sie z checia dowiedzial o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no takowy jest :!: Uwidacznia się zanim odpalisz auto :!: Wskaźnik takowy znajduje się w tym samy miejscu co temperatura cieczy chłodzącej. Najpierw po przekręceniu kluczyka jest wskazywany pozim oleju podświetla się odpowiednia skala, a potem (po około 30 s.) temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Megi 2000r po przekręceniu kluczyka pojawia sie napis w miejscu kilometrów OK, jeżeli jest mało oleju to pojawiają się kreski i zapala się lampka serwisu. Zarówno jeden jak i drugi komunikat trwa 30 sekund. Najlepiej sprawdzić jednak bagnecikiem, przynajmniej w moim autku to najpewniejszy sposób. Jaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Również mam elekroniczy wskaźnik oleju i wariuje tylko zimą. Ponowne przekręcenie kluczyka nie pomaga ale wyciągnięcie bezpiecznika zawsze. Trochę to irytujące bo trzeba ponownie ustawiać zegarek:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli nie przejmować się tym wskazaniami tego wskaźnika?

Bo mi raz pokazuje full, raz miga, losowo ilośc kółeczek, a na bagnecie jest ok

BTW. Gdzie jest umieszczony czujnik poziomu oleju.

Może wystarczy styki przyłącza przeczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem czyścić i bez zmian. Z tego co wiem to ten czujnik działa na zasadzie pomiaru temperatury drutu zanurzonego w oleju, im mniej zanurzony tym niższa temperatura czyli z zimę może przekłamywac. Nie przejmuj się tym ale od czasu do czasu sprawdz jednak bagnet bo nigdy nie wiadomo kiedy cos może sie popsuć(oby nie). A czujnik jest jak dobrze pamiętam z tyłu silnika koło rozrusznika

Edytowane przez Jarek1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!