Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zamulone auto,słaba moc motor 1.4


maximusproximus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem megane 1.4 (8V) z 2000r, auto ma bardzo słabą moc byle górke trzeb pokonywac na 2 biegu mimo że wcześniej był rozpędzony.Silnik podczas jazdy słabo się wkręca w obroty a jeśli już się wkreci to nie odbija się to na prędkości.Kupiłem go z Francji wiem że był tam wstawiany kat. od 1.6 bo poprzedni był zapchany ale nic to nie dało,postanowiłem go naprawić:

1 naprawa -wymiana filtra paliwa,wyczyszczenie wydechu razem z kat.,skasowanie błędów na komputerze- bardzo znikoma poprawa

2 naprawa już w bardziej fachowym serwisie- wymieniony kompletny rozrząd (stary przestawiony o jeden ząbek) wymiana całego wydechu (bez poprawy więc mechanik założył stary zeby mi nie dokładać kosztów) diagnostyka na kompie (nic nie wykazało) po wszystkich tych manewrach sprawdzenie spali (spaliny idealne jak autka z salonu) po wszystkim zauważyłem różnice ale auto dalej jest zamulone pomimo że jakotako wkręca się w obroty to i tak jest słabe.

Na biegu jałowym spokojnie wchodzi w obroty i ładnie odpala od kopa, ale podczas jazdy słaby.Po ostatniej wizycie jeszcze się dowiedziałem że ma za wysokie ciśnienie paliwa podobno powinno być 2.5 a mój ma 4, narazie z tym nie robili bo nie mam ani nie mają żadnej zastępczej pompy paliwa bo tam jest regulator ciśnienia a nowej się nie opłaca kupować bo jak to nie pomoże to tylko wejde w następne koszty i to nie małe.Zastanawiam się czy nie zrobić tak jak radzicie w innych postach (sprawdzić cewki i świece) tylko z drugiej strony to czy mógłby takie prozaiczne usterki przegapić mechanik, i czy one by nie miały wpływu na emisje spalin i odczyty na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety 1,4 8V ma, że jest słaby. Do 80 jakoś daje radę. Dalej do 100 jest gorzej, a później to już trzeba się bujać dłuższą chwilę. Nie wymagaj od tego silnika żeby był zrywny. Silnik ten jest dobry dla ludzi, którzy nie jeżdżą szybko a głównym celem jest ekonomia, ewentualnie bardzo dobry samochód rodzinny-do miasta i wycieczki krajoznawcze. Nic nie kombinuj bo nic nie poprawisz. Chcesz mieć dobre osiągi kup sobie 2,0 albo coś z 16V, najlepiej 1,6 w górę albo dieselka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki silnik w poprzedniej megane był słaby ledwie ciągnął wywaliłem katalizator

nie wiele to pomogło a usterka była prozaiczna regulacja zaworów sprawdź to

i daj znać pozdrawiam

 

 

 

Jest taka możliwość z tymi zaworami.Tylko czy by to nie wyszło przy pomiarze spalin, ale zmieze jeszcze mu kompresje na tłokach i zobaczymy.Nie wiem także czy tam są zawory kolizyjne czy nie bo jak są kolizyjne to się boje czy podczas przestawienia się rozrządu któreś zawory się nie pokrzywiły

 

[ Dodano: 2008-01-28, 22:24 ]

[cięcie]

 

na razie mam dowód francuski, a te "żabojady" nie piszą nic konkretnie ale chyba jest 75KM

 

Nie cytujemy posta w całości, odpowiadając bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 75 KM. Tak jak mówiłem. Silnik do spokojnej jazdy, a w dzisiejszych czasach przy ruchu jaki występuje na naszych drogach, praktycznie bez możliwości wyprzedzenia, samochodu który leci 90km/h. Nie masz co kombinować, tylko albo się przyzwyczaisz do tego muła albo go po prostu zmień na mocniejszą wersję. Z drugiej strony, jeżeli każdą byle górkę pokonujesz na 2-ce to coś jest nie tak. Pozostaje jeszcze układ napięciowy, którego jeszcze nie ruszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!